Circle, USDC’nin dolar sabitini kaybetmesinin ardından güveni geri kazanmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Stablecoin ihraççısı, Arkham’ın sağladığı verilere göre 723,5 milyon dolarlık USDC’yi boş bir adrese göndererek tek seferde yapılan en büyük USDC yakım işlemini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana 6,2 milyar dolarlık USDC yakımı gerçekleştirilirken, yaklaşık 1,66 milyar dolarlık USDC basıldı. Bu da, net itfaların 4,5 milyar doların biraz üzerinde kaldığını ortaya koyuyor.

Circle, USDC desteklemeyi sürdürüyor

Circle’ın USDC’yi destekleyen rezervlerinin bir kısmının batan bankalarda kalması, piyasalarda büyük bir panik yaşanmasına neden olmuştu. Gelişmelerin ardından Circle’ın stablecoin’i olan USDC, dolar sabitin kaybederek 0,88 dolara kadar gerilemişti. 

ABD merkezli regülatörler, yaşananların ardınan yaptığı açıklamada Silicon Valley Bank ve Signature Bank’taki müşteri mevduatlarının tamamen iadesini garanti etti ve Circle CEO’su Jeremy Allaire de operasyonların Pazartesi günü aynı şekilde devam edeceğini dile getirdi. 

The Block Research’ün araştırma direktörü olan Steven Zhang, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Circle, itfaların rezervlerle karşılanacağına dair güvence vermesine karşın, USDC sahipleri mevcut yaşananlar konusunda hala oldukça gergin görünüyor”

Circle, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada,USD Coin’i desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak yatırımcılara güvence vermişti. USDC, dolar sabitini kaybetmesinin ardından 0,88 dolara kadar geriledi. Varlık yaşanan şokun ardından dolar sabitin geri yakalamayı başardı.

chat sohbet net Antalya tente