USD Coin (USDC) ihraççısı Circle, rezerv varlıklarını kamuoyu ile paylaştı. Şirketin, muhasebe onaylı rezervlerinde şu anda 44,5 milyar dolardan fazla token’ı destekleyen hazine rezerv varlıkları bulunuyor. 

Circle’ın Aralık 2022 rezerv raporu, diğer stablecoin ihraççılarının rezerv yapısını bozduğunu ortaya koydu. Circle rezervleri, ayrıca GrantThornton muhasebe grubu incelenip onaylandı. Stablecoin ihraççısına göre, 44.553,5433.212 USDC şu anda saklama hesaplarında tutulan 44.693,963.701 ABD doları ile destekleniyor. 

İkinci miktarın önemli bir kısmının, ABD hazine tahvillerine yatırıldığını da belirtmekte fayda var. Circle‘ın muhasebe başkan yardımcısı Timothy Singh, USDC rezervindeki varlıkların gerçeğe uygun değerinin, nakit ve hazine tahvillerinin bir karışımı da dahil olmak üzere USD cinsinden varlıkların toplam bakiyesi olduğunun altını çizdi. 

Circle’ın Rezerv Fonu, ayrıca bir devlet para piyasası fonuna kayıtlı olarak geçiyor. Bununla birlikte fondaki özsermaye payının tamamen Circle‘a ait olduğu ve değerinin ise 23,5 milyar doların üzerinde 14 farklı ABD Hazine Bonosu’nu kapsadığı bildirildi.  

İlginizi çekebilir: Stablecoin ödeme hacmi 2023’te tüm büyük kart ağlarını geride bırakabilir

ABD bankaları da Circle nakit rezervlerine sahip 

Geleneksel ABD bankaları da Circle’ın nakit rezervlerini bulunduruyor. Bu bankalar arasında ise Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank yer alıyor. 

Öte yandan Circle ve ödeme platformu Ripple, ocak ayında Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda, kripto para ve blokzincir odaklı atölye çalışmalarında yer alan önemli katılımcılardan bazılarıydı. 

Circle‘ın küresel politika başkan yardımcısı Corey Then, şirketin ileride USDC‘yi bir ödeme çözümü olarak kullanmak için çalışmalara başladıklarının da altını çizdi. Çalışmaların bir adım öteye taşınması içinse stablecoin ihraççısı, devlet yetkilileri, geleneksel şirketler, teknoloji firmaları ve insani yardım kuruluşlarıyla görüşmelerde bulunuyor. 

Bununla birlikte son iki yıl içerisinde bir stablecoin ihraççısı olarak Circle, kademeli olarak büyümeye devam etti. Buna ek olarak USDC, Tether’den (USDT) sonra en çok tercih edilen ikinci stablecoin haline geldi. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri