Kripto madencilik şirketi CleanSpark, bu yıl sıkıntılı olan madencilik şirketlerini satın almaya devam etmek istiyor. 

Madencilik şirketi, geçtiğimiz gün birinci çeyrek kazanç raporunu açıkladı ve önümüzdeki yıl hakkında iyimser olduğunu ve büyümeye devam edeceğini söyledi. 

CleanSpark’ın baş finans direktörü Gary Vecchiarelli, şirketin son 12 ayda muazzam bir büyüme yakaladığını ve planlarının tam da istedikleri gibi gittiğini açıkladı. Buna ek olarak Vecchiarelli, CleanSpark’ın 2023 yılında da büyümeye devam edeceğini bildirdi. Şirketin bu yıl, daha fazla satın alımlara odaklanacağının da altı çizildi. 

“Ortaklıklar ve satın alımlar konusundaki stratejimizle ilgili olarak, altyapı ve ekipman edinimlerimizde, bugüne kadar ki en aktif madencilik şirketlerinden biri olmayı başardık. Faaliyetlerimiz daha da aktif bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz.” 

Vecchiarelli, “Endüstride hala satın alan konumundayız ve stratejimiz değişmedi. Herhangi bir satın alma için çırpınmıyoruz, ancak karşımıza fırsat çıktığında bunu değerlendiririz” ifadelerini kullandı. 

CleanSpark, satın alımlara doymuyor 

CleanSpark geçtiğimiz yıl kasım ayında 3.840’tan fazla Antminer S19J Pro madencilik ekipmanını piyasanın çok altında fiyatlarla satın aldı. 

Eylül 2022’de ise şirket, ABD’nin Georgia Eyaleti’ndeki bir Bitcoin madencilik tesisini 33 milyon dolara ve aynı eyaletteki 36 megavatlık bir tesisi 16,2 milyon dolara satın aldı. 

İlginizi çekebilir: CleanSpark, 3.843 adet kripto madencilik ekipmanı daha satın aldı!

Buna ek olarak şirket, haziran ve temmuz aylarında binlerce Bitcoin madencisini önemli ölçüde indirimli fiyat karşılığında satın aldı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri