Blokzincir analiz platformu Arkham kısa süre önce Coinbase’in cüzdanlarının, yaklaşık 1 milyon adet Bitcoin (BTC) tuttuğunu tespit etti. Bu miktar ise BTC için mevcut piyasa fiyatlarında 25 milyar dolardan fazla değere sahip. 

Arkham’a göre, borsanın elinde tuttuğu miktar, mevcut tüm Bitcoin’lerin neredeyse yüzde 5’ine denk geliyor. Arkham, Coinbase’in toplam 947.755 BTC’ye sahip olduğunu belirtti. CoinGecko’ya göre, şu anda Bitcoin’in dolaşımdaki arzı ise 19.493.537 civarında.

Dahası Arkham, borsa tarafından kullanılan 36 milyon Bitcoin yatırma ve tutma adresini tespit ettiğini ve etiketlediğini de belirtti. Arkham’a göre Coinbase’in en büyük soğuk cüzdanında yaklaşık 10.000 BTC bulunuyor. Arkham, borsanın mali raporlarına dayanarak, istihbarat şirketi Coinbase’in henüz etiketlenmemiş ve tanımlanamayan daha fazla Bitcoin’e sahip olduğuna inanıyor. 

Coinbase cüzdanlarında 25 milyar doların üzerinde BTC tutarken, son verilere göre borsa elinde tuttuğu tüm Bitcoin’in yalnızca yaklaşık 10.000’ine sahip ve bu da kabaca 200 milyon dolar değerinde.

İlginizi çekebilir: ÖZEL RÖPORTAJ: Fan Token’lar gerçekte ne işe yarıyor?

Bu arada, topluluk üyeleri merkezi borsanın elinde tuttuğu Bitcoin miktarıyla ilgili haberlere farklı tepkiler verdi. Bazıları bunun BTC’lerini borsalardan çekmek için bir işaret olduğuna inanıyorken, kimileri de borsalar para çekme işlemlerini durdurmaya başlayana kadar beklememeleri konusunda uyarıyor. Diğerleri ise soğuk cüzdanlarla ilgili meşru kaygılar olduğu için varlıklarını saklamanın iyi bir yolu olmadığını söylüyor.

Şirketlerin Bitcoin sahipliği söz konusu olduğunda, iş zekası firması MicroStrategy hala en fazla BTC’ye sahip. Şirketin kurucu ortağı Michael Saylor, 1 Ağustos’ta yayınlanan kazanç sonuçlarında, şirketin 152.800 BTC’ye sahip olduğunu ve bu değerin yazım sırasında 4 milyar doların üzerinde olduğunu açıkladı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri