Kripto piyasası için geçen karanlık 2022 yılının ardından, başta Bitcoin (BTC) için olmak üzere 2023 yılı tüm kripto endüstrisine fırsatlar ile geldi. BTC fiyatı FTX çöküşü meydana gelmeden önceki seviyelerine geri yükselirken pek çok kripto para birimi de ivmeli yükselişler gerçekleştirdi. Ne var ki, özellikle FTX’te meydana gelen krizin etkilere hala devam ediyor. Bu olumsuzluklardan etkilenen pek çok kripto şirketinin arasında Coinbase borsası da yer alıyor. Ticaret hacmi bakımından ikinci en büyük borsa olan Coinbase, Japonya’dan çekilme kararı aldığını açıkladı. 

Borsa, 18 Ocak tarihinde resmi bir duyuru ile şirketin Japonya’daki faaliyetlerini sonlandıracağını ve piyasa koşulları nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini gözden geçireceğini söyledi. 

Yapılan açıklamalara göre, Japonya’daki tüm Coinbase müşterilerinin varlıklarını çekmek için bir ayı olacak. Bununla birlikte, müşterilerin 16 Şubat tarihine kadar itibari para birimlerini ve dijital varlılarını çekmeleri gerekiyor. 17 Şubat tarihinden itibaren ise Coinbase Japan müşterileri tarafından çekilmemiş olan varlıkların otomatik olarak Japon yenine (JPY) dönüştürüleceği bildirildi. Buna ek olarak, itibari para yatırma işlemleri 20 Ocak’tan itibaren kullanılamayacak.  

Coinbase, müşterilerin varlıkları başka herhangi bir sanal varlık hizmeti sağlayıcısına, bireysel saklama cüzdanına ve Coinbase Cüzdanına taşıyabileceklerinin altını çizdi. Müşteriler, ayrıca portföylerini tasfiye edebilecek ve varlıklarını yerel bir banka hesaplarına çekebilecekler. 

Borsa, yaptığı açıklama esnasında Japonya’daki hizmetlerini olabildiğince hafif bir şekilde ve kimseyi mağdur etmeden durdurmaya çalıştığını vurguladı.  

Coinbase Japonya’ya veda etti

Daha önce de bildirildiği üzere, Coinbase Japonya’daki faaliyetlerini ilk olarak 2018 yılında başlatmıştı. 

İlginizi çekebilir: Japonya, 2023’te stablecoin’lere ilişkin yasağı yeniden gözden geçirecek!

Japonya’dan çekilen Coinbase, Kraken borsasının izinden gitmeye devam ediyor. Bilindiği üzere popüler kripto borsası Kraken de 2022’nin sonlarına doğru Japonya’dan çekildiğini açıklamıştı. Borsa, zayıf kripto piyasasını gerekçe göstererek Japonya’da benzer zorluklarla karşılaştığını söyledi. 

Ham Coinbase hem de Kraken, FTX borsasının Kasım 2022’deki çöküşünden kısa bir süre sonra ilk iş çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkardı. Buna ek olarak geçtiğimiz yıl çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkaran Coinbase, 2023 yılına işten çıkarım planlarını açıklayarak girdi. Şirket ocak ayında iş gücünün yüzde 20’sine veda edeceğini açıkladı

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri