Compass Mining şirketi, 2 milyon dolarlık dava ile karşı karşıya. Rus barındırma hizmetleri şirketi Bit River ile bağlarını koparmasının ardından Compass Mining, müşterilerin açtığı dava ile boğuşuyor. Madencilik şirketinin, Bit River ile ilişkisini kesmesinin ardından Bitcoin makinelerini müşterilerine iade etmediği iddia ediliyor. 

Bilindiği üzere Compass Mining, Nisan 2022’de Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlara uyum sağlamak için Bit River ile olan tüm ilişkilerini feshetmişti. 

İddialara göre ise madencilik şirketinin, Bit River’ın Rusya’daki tesislerinde tutulan ve müşterilerin şirkete emanet ettiği Bitcoin makinelerini iade etmedi. 

Ne var ki şirket, ekipmanların iade edilmesine ilişkin 14024 sayılı kararnamenin ihlal edildiği iddiasının yanlış olduğunu vurguladı. 

Bunun üzerine mahkeme, Compass Mining’in madencilik ekipmanlarını müşterilerine iade etmeye hem hakkı hem de zorunluluğu olduğunu bildirdi. 

Bit River topu Compass Mining’e attı

Öte yandan müşteriler yalnızca Bit River ile iletişime geçebiliyorken, Rus şirketinin tüketicileri Compass’e yönlendirdiği ortaya çıktı. İddialara göre Bit River temsilcileri müşterilere, yasal açıdan Bit River ile Compass arasındaki sözleşmeye göre madencilik ekipmanlarının tamamının Compass’a ait olduğunu aktardı. Bunun üzerine ise şirketin, müşterilere bir sorunları varsa Compass ile iletişime geçmeleri gerektiği bildirildi. 

Mahkeme dosyası, ayrıca Compass’in madencilik makinelerinin çalışma sürelerinde de yanlışlık olduğunu bildirdi. Dosya, madencilik ekipmanlarının zamanlarının yüzde 95’ini çalışarak geçirdiklerine ilişkin ifadelerinin yanlış olduğunu ortaya koydu. Dosya makinelerin aslında zamanlarının yüzde 50-60’ını çalışarak geçirdiklerinin altını çizdi. Nitekim bazı durumlarda ise madencilerin aylarca ekipmanları çalıştırmadığı ortaya çıktı. 

Ayrıca, Compass 2022 yılında işten çıkarım planlarını açıklayan ilk madencilik şirketiydi. Şirket, çalışanlarının yüzde 15’ini işten çıkarmıştı. Madencilik şirketi, bununla da kalmayıp üst düzey yöneticilerin de dahil olmak üzere personellerinin maaşlarında kesinti yapmıştı. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri