Binance CEO’su Changpeng Zhao, algoritmik stablecoin’lerin riskleri olmasına karşın daha popüler hale gelebileceğini düşünüyor.

Changpeng Zhao, Twitter Space’te gerçekleştirdiği açıklamaya göre, kripto endüstrisi muhtemelen avro veya Singapur dolarına endeksli stablecoin’leri kullanmaya başlayacak ve ABD dolarına endeksli stablecoin’lere olan bağlılık azalacak.

CZ, açıklamayı kripto endüstrisinin ABD doları yerine altını kullanma ihtimaline ilişkin sorulan bir soruya yanıt olarak yaptı. CZ, altın kullanmanın mantıklı olduğu konusunda hemfikir olduğunu söyledi. Ancak ona göre çoğu insanın gideri hala fiat para birimleriyle olduğundan, çoğu kişi yatırım gelirlerini dolar cinsinden hesaplıyor. Bu nedenle ABD dolarına endeksli stablecoin’ler hala önemini koruyor.

CZ ayrıca, ABD hükümetinin stablecoin’lere karşı son eylemlerinin, kripto endüstrisinin avro, yen ve singapur doları gibi diğer para birimlerine güvenmesine yol açacağını düşünüyor. 

“Regülatörlerin ABD dolarına endeksli stablecoin’ler üzerindeki baskısı ve duruşu göz önüne alındığında, sizlerin de söylediği gibi endüstrinin muhtemelen ABD dolarına endeksli olmayan stablecoin’lere kayacağını düşünüyorum. 

Bunun sonucunda muhtemelen daha fazla avro, yen ve Singapur dolarına endeksli stablecoin’ler görülecek. Bu, bizi daha fazla seçenek aramaya sevk etti” 

CZ, algoritmik stablecoin’lerin de ileriye dönük kripto ekosisteminde daha büyük bir rol oynayabileceğine inandığını söyledi. Bununla birlikte bu varlıkların doğası gereği çeşitli riskler barındırdığına da dikkat çekti.

CZ’nin açıklamaları, SEC’in BUSD’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak nitelendirmesinden yalnızca bir gün sonra geldi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri