Hong Kong, kripto sektörüne açılırken, DBS Group gibi büyük finans kurumları da ülke üzerinde yeni kripto hizmetleri sunmayı hedefliyor. 

Singapur devletine bağlı olan DBS Group, Çin bölgesinde büyümeye çalışırken, kripto paa hizmetlerini Hong Kong’a genişletmeyi planlıyor. 

Bloomberg’ün haberine göre DBS Bank, Hong Kong’taki müşterilerine kripto trade hizmeti sunabilmek için bir lisans başvurusunda bulunmayı planlıyor.

DBS Bank Hong Kong’un CEO’su Sebestian Paredes, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Hong Kong milletvekilleri, Aralık 2022’de sanal varlık hizmet sağlayıcıları için bir lisanslama sistemi kurmaya yönelik yasaya onat verdi.

“Bankanın, Hong Kong’daki müşterilerimize dijital varlık sunabilmesi için ülkede bir lisans başvurusunda bulunmayı planlıyoruz”

Parades, DBS’nin Hong Kong’da kripto ile ilgili yeni politakalarını memnuniyetle karşıladığını ve dijital varlıklara ilişkin risklerle ilgili olarak oldukça hassas olduğunu dile getirdi. Banka, regülasyonlar tam anlamıyla netlik kazandığında ve DBS, çerçeveyi tam olarak anladığında Hong Kong’daki ilk kripto kredi sunan şirketlerden biri olmak istediklerini de sözlerine ekledi.

DBS Bank, 2020’nin sonlarında Singapur’da bir kurumsal kripto borsası başlattı.

Haber, DBS’nin net karının %20 artışla tarihte ilk kez 6,7 milyar dolara yükselmesinin ardından geldi.

DBS Bank’ın Hong Kong planı, ülkenin kripto yanlısını duruşunu teyit etmesinin ardından geldi. Geçtiğimiz ay Hong Kong mali sekreteri Paul Chab, Hong Kong hükümetinin kripto ve fintech girişimleriyle iş birliğine açık olduğunu vuruguladı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri