Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi BBP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme, 1 saat 10 dakika sürdü.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Destici, ziyarette deprem ve seçim konularının konuşulduğunu açıkladı. 

Destici, seçime kendi logo, ismi ve adaylarını katılacaklarını vurgularken “Bu seçim sistemi, elbetteki birleşenlere tek listeyle seçime katılabilenlere büyük avantaj sağlıyor. Cumhur İttifakı’nın yüzde 49-50 civarında oyumuz var. Partiler ayrı ayrı girdiğinde kayıp yaşanacaktır. 4 parti birden girdiğinde yüzde 49-50’lik oyla Meclis’te yüzde 60 çoğunluk elde edilebilir.” dedi.

“Şu anki karar dört siyasi parti kendi listelerini hazırlıyor.” diye konuşan Destici,  “Biz BBP olarak 81 ilde kendi adaylarımızla girecek şekilde seçime hazırız.” ifadelerini kullandı.

DEPREM BÖLGESİNE ZİYARETLER DEVAM EDECEK

Destici’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Seçim sürecinde Cumhur İttifakı’nı buluşturan partilerimizi ziyaret ediyorlar. Pek çok başlıklarda istişarelerde bulunduk. Öncelikli konumuz deprem bölgesiydi. Biz kendi faaliyetlerimizi ve BBP’nin sahada yaptığı çalışmaları kendisiyle paylaştık. Kendisi de bizimle düşüncelerini paylaştı. Sayın Cumhurbaşkanımız ile bölgeye ziyaretlerimiz devam edecek.

İkinci gündem maddemiz ise seçime gidilirken pek çok kesimimizin talepleri var. Bunların pek çoğu çözüldü. BBP olarak milletin sesiyiz. EYT, 3600 ek gösterge, taşeronların kadroya kavuşması gibi pek çok konuda sesleri olduk. Şu anda mağduriyet yaşadığını dile getiren kesimlerimiz var. Bütün bu kesimlerin bize ulaşan taleplerini de Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaşma ve dile getirme imkanını da tekrar değerlendirdiğimizi ifade etmek istiyorum.

SEÇİM SÜRECİ

Seçimlerle ilgili de değerlendirmelerimizi yaptık. Bizdeki saha çalışmalarını kendisiyle kısmem paylaştık. Kim ne derse desin Cumhur İttifakı’mız Cumhurbaşkanlığı ayağını birinci turda kazanacak hem de milletvekili ayağını da Meclis’te çoğunluğunu muhafaza edecektir.

Bu seçim sistemi, elbetteki birleşenlere tek listeyle seçime katılabilenlere büyük avantaj sağlıyor. Burada diyelim ki 4 parti tek listede seçime girdik. Cumhur İttifakı’nın yüzde 49-50 civarında oyumuz var. Partiler ayrı ayrı girdiğinde kayıp yaşanacaktır. 4 parti birden girdiğinde yüzde 49-50’lik oyla Meclis’te yüzde 60 çoğunluk elde edilebilir. Şu andaki karar dört siyasi parti kendi listelerini hazırlıyor. Biz BBP olarak 81 ilde kendi adaylarımızla girecek şekilde seçime hazırız.

Destici: Dört siyasi parti kendi listelerini hazırlıyor - 1

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

ERBAKAN’I ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etmişti.

Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrası açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçime Cumhur İttifakı çatısı altında kendi logo ve adayları ile gireceklerini belirterek “Cumhur İttifakı’na katılmakla, 6’lı bir kaosa ülkemizi milletimizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık.” ifadelerini kullanmıştı.

chat sohbet net Antalya tente