Blokzincir teknolojisi oldukça şeffaf bir yapıya sahip. Ağ üzerinde yapılan işlemler çok kolay bir şekilde takip edilebildiği gibi bu transferler geriye dönük de birçok ipucu sunabiliyor. Bu noktada zincir üstü veri analiz şirketleri de neredeyse her işlemi belli başlı filtrelerden geçiriyor. 

Bu zincir üstü veri traker’larından biri olan Whale Alert da oldukça dikkat çeken bir işlem tespit etti. Kimliği belirsiz bir adres, 261 milyon XRP’yi transfer etti. Bu miktar haberin yazımı itibarıyla 102 milyon doların üzerinde paraya tekabül ediyor.

Asıl dikkat çekici olan kısım ise bu yüksek miktardaki XRP transferinin, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un XRP hakkında pozitif yorumlarda bulunmasından sonra gerçekleşmesi.

Ripple’ın CEO’su dava hakkında konuştu, 100 milyon dolarlık XRP hareket etti

Kripto para transferleri blokzincir üzerinde gerçekleştirildiği sürece işlem işlem tekip edilebiliyor. Ancak bu işlemler merkezi borsalar üzerinden gerçekleştirildiği sürece sadece borsanın denetiminde olduğundan görünmez oluyor. Bu noktada birçok borsanın KYC zorunluğu getirmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu.

Son olarak tespit edilen XRP transferi de takipçileri dikkatini çekti.

İki farklı işlemle toplamda 360 milyon XRP’ye yatın transfer gerçekleşti. 

Diğer taraftan bu transferlerin dikkat çekmesinin en büyük sebebi şüphesiz yapılan transferlerin Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un açıklamalarının hemen ardından gelmesi oldu.

Garlinghouse artık yılan hikayesine dönen SEC – Ripple davasının yakın bir süre içerisinde Ripple lehine sonuçlanacağını ve XRP için güzel günlerin yakın olduğunu açıkladı.

Doğal olarak bu iki olay da birbiri ile ilişkilendirildi.

Ancak Garlinghouse’tan konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri