ABD’de başkan adayı Donald Trump, 2021’de taraftarlarının kongre baskınından bu yana ilk kez ABD kongre binasına gitti.

Cumhuriyetçi senatörler ile bir araya gelen Trump birlik mesajı verdi ve “Bu harika bir toplantıydı. Cumhuriyetçi Parti’de muazzam bir birlik var. Sınırları görmek istiyoruz, güçlü bir ordu görmek istiyoruz. Dünyanın her yerinde paranın boşa gitmediğini görmek istiyoruz. Rus gemilerini Florida kıyılarının hemen açıklarında görmek istemiyoruz, ki şu anda da öyleler. Bu düşünülemez. Ülkemizin başarısını görmek istiyoruz. Ve şu anda başarılı değiliz” dedi.

Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi Başkanı Mike Johnson Trump’ı överek “Başkan Trump bu sabah olağanüstü miktarda enerji, heyecan ve coşku getirdi. Ülke genelinde partide bunu görüyoruz. Birçoğumuz ülkeyi geziyoruz. Ben bunu hiç durmadan yapıyorum. 29 eyalette bulundum ve 123 şehirde etkinlikler yaptım. Mavi eyaletlere, hareketli bölgelere ve aradaki her yere gidiyoruz ve ülkede bir şeyler oluyor” sözlerini kullandı.

Eski Demokrat Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi, Trump’ın kongre ziyaretine tepki gösterdi. Trump’ın ‘suç mahalline dönen bir ayaklanmanın kışkırtıcısı’ olduğunu söyledi.

Ziyaret, Trump’ın New York’taki gizli para davasında ticari kayıtlarda tahrifat yapmaktan suçlu bulunmasından iki hafta sonra gerçekleşti.

chat sohbet net Antalya tente