Dünya Taha’yı konuşuyor… ‘Bir ulusun kalbini fethetti’ – Son Dakika Dünya Haberleri

Dünya Taha'yı konuşuyor... 'Bir ulusun kalbini fethetti'

Adıyamanlı Taha Erdem, 7.7 büyüklüğündeki depremde yıkılan Yeni Sanayi Mahallesindeki 47 kişiye mezar olan Zümrüt Apartmanının enkazının altında kaldı.

Deprem esnasında uyanan ve kaçmaya çalışırken kapıya çarparak bayılan Taha Erdem (17), daha sonra binadakilerin çığlıkları ile uyandı.

Uyandığında üzerinde enkaz yığını olduğunu fark etti. Ayağı sıkışan ve kıpırdayamayan 11. sınıf öğrencisi Taha Erdem, kurtulamayacağını düşündüğü için ‘son videom’ diye bir video çekti.

Taha Erdem, depremden 2 saat sonra akrabalarının yardımıyla enkazdan çıkartıldı. Hafif yaralı olan Erdem’in anne ve babası da enkazdan sağ olarak kurtarıldı.

Erdem’in başına gelenler Dünya basınında geniş yer buldu. İngiliz Daily Mail gazetesi Erdem’in hikayesini ‘Türk genci, saatler sonra canlı çıkarılmadan önce enkazdan duygusal bir veda videosuyla bir ulusun kalbini fethediyor’ başlığı ile okurlarına duyurdu.

Moldova'da hükümet karşıtı protesto: Rusya yanlısı göstericiler sokağa çıktı

Moldova’da hükümet karşıtı protesto: Rusya yanlısı göstericiler sokağa çıktı

‘Neredeyse kesin bir ölümle karşı karşıya kalan Taha, telefonuna dokunaklı bir video çekti’ diyen İngiliz gazete gencin kurtarılmasının pek çok mucizeye ilham olduğunu yazdı.

‘Türk Genç Depremin Vurduğu Apartmanında ‘Son Anlar’ı Filme Aldı’ başlığı ile okurlarının karşısına çıkan Voice of America haberinde şu ifadelere yer verdi;

‘Son sözlerini söylediğine inanan bir genç için olağanüstü bir dayanıklılık ve cesaret göstererek, aldığı yaraları listeliyor, pişmanlıklarından ve hayatta kalırsa yapmayı umduğu şeylerden bahsediyor. Video sırasında mahsur kalan diğer insanların çığlıkları duyuluyor.’

YIKILAN EVE SON BAKIŞ

Uluslararası Haber ajansı AP, Erdem’in ailesi ile fotoğrafını aboneleri ile paylaştı.

Söz konusu karelerde Erdem’in annesi ve babası ile yıkılan evlerine baktıkları anlar yer aldı.

Kanada merkezli Toronto Sun ise haberinde Erdem’in ailesi ile depremzedeler için kurulan çadır kentlerden birisine yerleştirildiği bilgisine yer verdi.

 Singapur merkezli CNA gencin depremden saatler sonra ailesi ve çevredekilerin yardımı ile enkazdan çıkarıldığını yazdı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri