Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), El Salvador’un ABD’de “Bitcoin Büyükelçiliği” açmasıyla pek çok ülkeyi birbirine bağlayacak. 

El Salvador Bitcoin Büyükelçiliği’nde ikinci dönem 

Bilindiği üzere El Salvador, Eylül 2021’de Bitcoin yasal para birimi olarak kabul etmişti. Bitcoin’in merkezi haline gelmek isteyen El Salvador’dan kripto endüstrisi adına büyük bir adım daha geldi.

El Salvador’un hükümetlerarası işbirliği, BTC’nin benimsenmesini teşvik etmek için yeni ortak projeler üzerinde çalışmak üzere Teksas’ta bir Bitcoin Büyükelçiliği ya da El Salvador temsilciliği kurmayı amaçlıyor. 

El Salvador’un yeni “Bitcoin Büyükelçiliği” haberi, ABD büyükelçisi Milena Mayorga, tarafından geçtiğimiz gün Twitter’dan duyurdu. 

Teksas Dışişleri Bakan Yardımcısı Joe Esparza ve El Salvador’un ABD büyükelçisi Milena Mayorga. Kaynak: Twitter

Mayorga, ”Teksas Hükümeti’nin sekreter yardımcısı Joe Esparza ile yaptığım toplantıda, ikinci Bitcoin Büyükelçiliği’nin açılışını, ticari ve ekonomik değişim projelerinin genişletilmesini tartıştık” ifadelerine yer verdi. 

El Salvador’un son Bitcoin girişimi ise Ekim 2022’de İsviçre’nin Güney’indeki Lugano kentinde ilk Bitcoin Büyükelçiliğini açmasından birkaç ay sonra geldi. Bitcoin Büyükelçiliği girişiminin bir parçası olarak, iki kripto yanlısı yetkili, Bitcoin ile ilgili eğitim ve araştırma kurumlarıyla iş birliğini teşvik etmek amacıyla fiziksel bir hükümet varlığı oluşturmak için çalışmalara başladı. 

Eski Blockstream baş strateji sorumlusu Samson Mow’a göre, Bitcoin Büyükelçiliği furyası, Bitcoin’i benimseyen ulus devletlerde ve şehirlerde bir sonraki adımdır. Mow, bu tür girişimlerin, Bitcoin’i benimseyen yerler arasında ittifakların kurulması gibi yeni girişimler geliştirmek için ülkeler arasındaki iş birliğini ima ettiğini de ekledi. 

Öte yandan söz konusu yasal girişim, diğer tekliflerin yanı sıra Bitcoin ile vergisiz alışveriş yaparak Teksas’ı, ülkenin kripto başkenti haline getirmeyi de amaçlıyor. 

Daha önce de bildirildiği üzere Teksas, ticari yasaları blokzincir inovasyonuna ve dijital varlık düzenlemelerine daha iyi uyarlamayı amaçlayan kripto dostu yasaları geçiren, kripto dostu ABD eyaletlerinden biri olarak ortaya çıktı.  

Teksas, ayrıca eyalette faaliyet gösteren Riot Blockchain, Core Scientific ve Genesis Digital Assets gibi büyük madencilik şirketleri ile Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilerinden bazılarına da ev sahipliği yapıyor. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri