Bitcoin’den (BTC) sonra en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) borsalardaki arzı, Merge sonrası son altı ayda kademeli olarak düşüş yaşadı.  

Merge, Ethereum’a (ETH) yaramadı

Bilindiği zere Ethereum ağı Eylül 2022’de büyük bir değişikliğe gitti. Proof-of-Work mutabakat mekanizmasından Proof-of-Stake’e geçiş yapan Ethereum için büyük beklenti vardı. Ne var ki Ethereum ağı bunu karşılayamadı. 

Kripto analiz şirketi Santiment tarafından paylaşılan zincir üstü verilere göre, borsalarda oturan mevcut ETH miktarı düşüş yaşamaya devam ediyor. Merge’den bu yana, kripto para borsalarında yüzde 37’den az ETH bulunuyor.  

Merge güncellemesinden önce geçtiğimiz yıl eylül ayında ise borsalarda 31,1 milyar dolar değerinde 19,12 milyon adet ETH mevcuttu. Bu rakam şu anda 19,7 milyar dolar değerinde 13,36 ETH’ye kadar gerilemiş durumda. 

Borsalardaki Ethereum (ETH) arzı. Kaynak: Santiment

ETH’lerin büyük bir kısmı piyasada meydana gelen çöküşler nedeniyle saklama cüzdanlarına transfer etti. Pek çok yatırımcı ise yaklaşan Shangai yükseltmesi için stake etmeyi planlıyor. Ethereum‘un yaklaşan güncellemesi Shanghai’ın da mart ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

İlginizi çekebilir: Ethereum’un yeni yükseltmesi Shapella, ufukta

Ne var ki borsalarda tutulan ETH arzındaki kademeli düşüşün yanı sıra, ETH’nin genel piyasa arzı da azalmış durumda. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri