Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr‘de…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik sürecine ilişkin konuştu.

İbrahim Kalın, açıklamalarından öne çıkanlar:

”Atılması gereken adımlar olduğunu ifade ettik. İsveç anayasa değişikliği içeren yasayı yeniden yazıyor. Haziran ayına kadar zamana ihtiyaç duyduklarını kendileri de ifade ettiler. Türkiye‘den kaynaklanan blokaj söz konusu değil.

Hem Finlandiya, İsveç hem de NATO müttefiklerine en başından beri söyledik. Adım atılırsa biz bunları karşılıksız bırakmayız. Terör temizlenirse Türkiye bunu karşılıksız bırakmaz.

İsveç ve Finlandiya’nın sürece birlikte devam etme kararına saygı duyuyoruz. Finlandiya’da İsveç’tekine benzer hadiseler yaşanmadı. Bundan sonra Finlandiya ayrı bir süreç yürüyor mu, bu konu onların kararı.

ABD KONGRESİ’NDE F-16 DİRENCİ

Biz F-16 programını hava gücümüzü kuvvetlendirmek için değerli bir alternatif olarak görüyoruz. ABD ön şart koşarsa tarafsızlığını kaybeder. Kendi milli imkanlarımızla, yeni teknolojileri geliştirmeye devam ederiz. SİHA’da son yıllarda muazzam ilerlemeler kaydedildi. Bu imkan ve kabiliyetlerle Türkiye çok ileri noktaya geldi. Biz milli güvenliğimizi, sınır güvenliğimizi sağlama noktasında kendi imkanlarımı geliştirmeye devam ediyoruz. Nasıl bir şart getireceklerine bağlı, biz F-16 programının sona ermesini istemeyiz. Bu mevzu kongrede takılırsa ona göre bir değerlendirme yaparız.

SURİYE İLE NORMALLEŞME ADIMLARI

Müzakerelerde İran’ın bulunması bize katkı sağlar. Suriye ve Rusya ile üçlü görüşmede tarih henüz belli değil. Bunun için görüşülüyor.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

İki tarafı biraraya getirmek için girişimlerimiz sürüyor. Umarım savaş daha fazla uzamaz. Esir takası konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın girişimleri sürüyor.”

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri