FBI'nın bilgisayar ağına siber saldırı yapıldı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bilgisayar ağının bir bölümünde kötü amaçlı bir siber saldırı olayını araştırdığını ve kontrol altına almak için çalıştığını aktardı. FBI’dan iki kaynak, olayın çocuk cinsel istismarı görüntülerinin soruşturulmasında kullanılan bir FBI bilgisayar sistemine yapılan bir saldırıyla ilgili olduğunu söyledi. Kaynaklar saldırının büronun en büyük ofislerinden biri olan FBI New York Ofisi’ne yönelik olduğunu söylerken, siber saldırının kaynağının araştırıldığı aktarıldı.

FBI yetkilileri yaptıkları açıklamada, “FBI olayın farkında ve ek bilgi elde etmek için çalışıyor. Bu, kontrol altına alınmış bir olaydır. Devam eden bir soruşturma olduğu için FBI’ın şu anda daha fazla yorum yapmayacaktır” ifadelerine yer verildi.
Daha önce FBI, Kasım 2021’de de bir siber saldırıyla karşılaşmıştı. Siber saldırgan, yüzbinlerce kuruluşa FBI’ın harici e-posta adresini kullanarak bir siber saldırı uyarısı veren sahte e-postalar göndermişti. FBI olayla ilgili olarak bir yazılım güvenlik açığını giderdiğini söylemiş ancak şüpheliyi kamuoyuna açıklamamıştı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri