Finlandiya'dan Türkiye'deki depremzedelere 3 bin kişilik barınma yardımı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye ve Suriye’ye yardımlar gelmeye devam ediyor. Finlandiya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye’deki depremzedeler için 3 bin kişilik barınma yardımı yapılacağı bildirildi. Finlandiya Silahlı Kuvvetleri tarafından Türkiye’ye teslim edilen barınma yardımının içeriğinde çok sayıda ısıtmalı çadır ve soba bulunuyor. Finlandiya İçişleri Bakanı Krista Mikkonen, “Aldığımız mevcut bilgilere göre, binlerce insan hayatını kaybetti, yıkım ise çok büyük. Büyük deprem nedeniyle bölgede acil yardıma ihtiyaç duyuluyor. Finlandiya, gönderdiği yardım malzemeleri ile insanların temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Deprem bölgesine elimizden geldiğince mümkün olan yardımı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Japonya’da başlatılan bağış kampanyası: Türkiye'nin 12 yıl önce yaptığı yardımı unutmadılar

Japonya’da başlatılan bağış kampanyası: Türkiye’nin 12 yıl önce yaptığı yardımı unutmadılar

SURİYE İÇİN DE YARDIM HAZIRLANIYOR

Finlandiya, Suriye’deki depremzedeler için de yardım eli uzatmaya hazırlanıyor. Finlandiya Savunma Bakanlığı ve Finlandiya İçişleri Bakanlığı tarafından ortak yürütülen çalışmalar çerçevesinde Suriye’deki depremzedeler için de çeşitli yardımlar planlanıyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri