Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) mart ayının sonuna kadar tekrar 30.000 doların üzerine çıkabileceğine inanıyor. 

Bloomberg tarafından yayınlanan bir habere göre Novogratz, Bank of America konferansında Bitcoin’in 2022 yılını 30.000 bin doların üzerinde kapatmış olsaydı çok memnun olacağını belirtti. 

“Fiyat hareketlerine ve yatırımcıların heyecanına bakıldığında, Bitcoin fiyatının mart ayının sonuna kadar 30.000 bin dolara ulaşması hiç şaşırtıcı olmaz.” 

Novogratz’ın Bitcoin için tahmini, diğer uzmanlara göre çok düşük kaldı. Ne var ki Galaxy CEO’su, bir zamanlar ABD Federal Rezerv’i faiz oranlarını düşürmeye devam ederse Bitcoin’in 2027’nin sonuna kadar 500.000 dolara ulaşabileceğine inanıyordu. 

Novogratz, 1 Şubat’ta 25 baz puanlık faiz artırımına giden Fed başkanı Jerome Powell’ın faizlere ilişkin tutumundan bir kez daha bahsetti. Novogratz, Fed’in yakın zamanda stratejisini değiştirmesini beklemediğini söyledi.

Galaxy CEO’su konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Beni bu yıl, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkamayacağına inandıran Jerome Powell. Söylediği şeyi gerçekten de yapıyor ve kısa süre içerisinde de sözünden döneceğini düşünmüyorum.” 

Jerome Powell, enflasyonun azaldığı kanısında 

Powell, Fed’in şubat ayı faiz artırımının yanı sıra, ABD’deki enflasyonun yavaşlamaya başladığını ve bunun da Bitcoin’in 22.000 doların altına düşmeden önce kısa bir süre sonra 24.000 doların üzerine çıktığının altını çizdi.  

Ocak ayı ABD Tüketici Fiyat Endekslerine (CPI) göre, 14 Şubat’ta Bitcoin fiyatı 24 saat içerisinde yüzde 12 değer kazanarak 24.700 dolar seviyelerine yükseldi. Cointelegraph verilerine göre ise bu 24.700 dolar seviyesi, Bitcoin’in Ağustos 2022’den bu yana en yüksek seviyesi. 

Bununla birlikte kripto paralara yönelik tutum da sağlıklı görünüyor, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 100 üzerinden dokuz puan yükselerek ölçeği “tarafsız”dan “açgözlü” bölgesine taşıdı. 

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin bir yıllık grafiği. Kaynak: Alternative

Endeks, ayrıca 2022 kripto kışını başlatan fiyat çöküşünden önce Kasım 2021 ortalarından bu yana 60 puanın üzerinde değildi. 

Son olarak Bitcoin fiyatının, Novogratz’ın mart sonuna kadar tahmin ettiği seviyeye ulaşması için yüzde 22 artış göstermesi gerekecek. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri