Gazze'de kıyım devam ediyor: Can kaybı 23 bin 708'e yükseldi

İsrail Gazze‘de, çocuk, yaşlı, kadın demeksizin kıyım yapmaya devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, saldırılar nedeniyle son 24 saatte 151 kişinin hayatını kaybettiği, 248 kişinin de yaralandığı duyuruldu. Çok sayıda yaralının hala enkaz altında ve yollarda olduğu, ambulans ve sivil savunma ekiplerinin yaralılara ulaşamadığı bildirildi. Son verilerle birlikte İsrail’in saldırılarını başlattığı 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının 23 bin 708’e, yaralananların sayısının ise 60 bin 5’e yükseldiği kaydedildi.

KATLEDİLEN GAZETECİ SAYISI 117 OLDU

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise İsrail’in saldırılarında 2 gazetecinin daha yaşamını yitirdiği duyuruldu. Açıklamada, “2 gazeteci arkadaşımız Fouad Abu Khammash ve Muhammed el-Thalathini’nin hayatını kaybetmesiyle Gazze’deki soykırım savaşının başlamasından bu yana öldürülen gazetecilerin sayısı 117’ye yükseldi” ifadeleri kullanıldı. İsrail ordusunun Gazze’de işlenen suçların haberleştirilmesini engellemek için savaşın başından beri kasıtlı olarak Filistinli gazetecileri hedef aldığı vurgulandı.

BM TESİSLERİNDE 330 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansından (UNRWA) yapılan açıklamada, savaşın başladığı 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki UNRWA tesislerine sığınan en az 330 kişinin öldürüldüğü belirtildi. Tesislerin içinin ve çevresinin 230 kez saldırıya uğradığı, 66 tesisin doğrudan vurulduğu aktarıldı. Gazze Şeridi’nde yaşayan yaklaşık 2,3 milyon kişiden en az 1,4 milyon Filistinlinin UNRWA tesislerinde barındığı, yarım milyonunun tesise yakın bölgelerde kaldığını ifade edildi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri