Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk spot kripto borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasıyla birlikte Bitcoin fiyatının 50 bin dolara kadar yükselebileceği öngörülüyor. 

Popüler analist CryptoCon tarafından da belirtildiği üzere Ichimoku Bulutu, BTC fiyatının yukarı yönlü hareketine devam edeceğini gösteriyor. 

43 bin dolar seviyesi “en kötü ihtimal”

Ichimoku Bulutu sinyalleri göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin haftalık zaman diliminde nadir görülen bir konumda bulunuyor.  

Cointelegraph’ın bildirdiği üzere geçmiş, şu an ve gelecek ile ilgili alım satım ipuçlarını birleştiren bu indikatör, fiyat artışlarının daha yeni başladığını gösteriyor.

CryptoCon ise 27 Kasım tarihli X (eski adıyla Twitter) gönderisinde, bundan sonra ne olabileceğine dair belirli bir hedef sundu. 

Ichimoku’nun önde gelen açıklıkları kesişerek yeni bir yukarı yönlü bulut oluşumuna yol açtığını ve gecikme aralığı olan Chikou’nun dirençten çıkması nedeniyle fiyat hareketinin yukarı yönlü olacağını savundu: 

“Haftalık Ichimoku bulutu, 2 ay içinde Bitcoin fiyatının 38 bin dolara geleceğini bize gösterdi. Şimdi bir sonraki aşamaya geçmeyi, yükselişimizin tamamlanmasını ve 43 bin dolar ilk hedefine ulaşmayı bekliyoruz. Bu aşamadan sonra da yükseliş hareketinin 7 ile 11 hafta arasında bir zamanda, Ocak ayı başlarında tamamlanacağını görüyoruz.”

Bitcoin açıklamalı grafik – Ichimoku Bulutu ile birlikte. Kaynak: CryptoCon/X  

CryptoCon ayrıca 43.200 doların aslında “en kötü ihtimal” olduğunu ve 48 bin doların daha olası bir seviye olduğunu da sözlerine ekledi ve sözlerini tamamladı: 

“Arada duraklamalar yaşansa bile geleceği gören indikatör işimizin bitmediğini söylüyor!”

Ichimoku Bulutu ile BTC/USD haftalık grafik. Kaynak: TradingView  

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre Bitcoin 28 Kasım’da 37 bin dolardan işlem gördü.  

Mükemmel tesadüf mü?

Ichimoku Bulutundaki zamanlamalar da hedefleri kadar ilginç. 

Önceki boğa piyasalarına dayanarak geleneksel market döngüsünün işlemesi halinde, 48 bin dolarlık fiyat hareketinin Ocak ayı başında gerçekleşmesi beklenirken, bu tarih de uzun süredir beklenen ETF onay tarihiyle çakışıyor.

ABD’li düzenleyicilerin neler yapacağı ya da hangi ETF ürünlerine daha önce yeşil ışık yakacağı hakkında çok az şey biliniyor. 

Tüm bunların ortasında, piyasaya çıkacak ETF’lerden sorumlu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük borsası Binance’e karşı yaptırımlarla kripto topluluğuna baskılarına devam ediyor. 

4,3 milyar dolarlık para cezası ve “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao’nun CEO’luktan alınması ise rakip borsa Coinbase hisselerine yarayarak yıl içinde yüzde 250 artış yaşanmasına neden oldu.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri