Kripto yatırım şirketi CoinShares, geleneksel finans sektörüne yönelik endişeler artarken, dijital varlıklara olan ilginin arttığını ortaya koyan “Dijital Varlık Fon Akışları Raporu”nu yayımladı.

Rapora göre, dijital varlıklara yapılan girişler, Temmuz 2022’den bu yana 160 milyon dolar ile en büyük grişini yaşadı. Bu, altı haftalık 408 milyon dolarlık çıkışın ardından önemli bir geri dönüş yaşandığı anlamına geliyor. Rapor ayrıca, yatırımcıların geleneksel finans sektörünün istikrarı konusunda her geçen gün daha fazla endişelendiğine dikkat çekti.

Yatırımlar, ABD, Almanya ve Kanada da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerden sırasıyla 69 milyon dolar, 58 milyon dolar ve 26 milyon dolarlık girişle geldi.

Rapora göre, Bitcoin ürünlerini güvenli bir liman olarak gören müşteriler sebebiyle varlık, 128 milyon dolarlık giriş elde etti. Bununla birlikte kısa vadeli Bitcoin ürünleri de 31 milyon dolarlık giriş gördüğünden, tüm yatırımcıların aynı görüşü paylaşmadığını söylemek mümkün. Bununla birlikte short-Bitcoin, fiyat açısından en iyi performansı ortaya koyan ürün olmasa da, geçtiğimiz yıldan bugün en fazla girişe sahip yatırım ürünü olmayı sürdürüyor.

Öta yandan, Ether ürünleri ise geçtiğimiz hafta 5,2 milyon dolarlık çıkış yaşadı ve bu üst üste üçüncü hafta da çıkış görüldüğü anlamına geliyor. Rapor, bu eğilimi, yatırımcıların 12 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen Shanghai yükseltmesine ilişkin endişelerine bağlıyor. Solana’nın SOL, Polygon’un MATIC ve Ripple’ın XRP ürünleri de sırasıyla 4,8 milyon dolar, 1,9 milyon dolar ve 1,2 miylon dolarlık giriş gördü.

Genel olarak rapor, birçok yatırımcının dijital varlıklara yönelmesine yanıt olarak, geleneksel finans sektörüne ilişkin endişeleri gösterdi.

chat sohbet net Antalya tente