Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Bitcoin’in (BTC) bir sonraki boğa koşusu hakkında düşüncelerini paylaştı.  

Cameron Winklevoss, bir sonraki rallinin Asya tarafından geleceğine inanıyor

Winklevoss, Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusunu Asya’nın başlatacağına inanıyor. 

Winklevoss’un yorumları, ABD’li düzenleyicilerin kripto para piyasasında son zamanlarda uyguladıkları yaptırımların ortasında geldi. 

Gemini kurucu ortağı geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabı üzerinden “Bir sonraki boğa koşusu, kriptoların küresel bir varlık sınıfı olduğunu çok mütevazı bir şekilde gösterecek. Özellikle ABD’nin ise bu durumu çok iyi anlaması gerekiyor. Kripto varlıklara ya tutunacaklar ya da sonsuza kadar bırakacaklar” ifadelerini yer verdi.

Winklevoss, söylediklerine ek olarak başta Bitcoin olmak üzere, kripto paraların durdurulamaz olduğunu kaydetti. 

Chainalysis’e göre Orta, Güney Asya ve Okyanusya (CSAO), 2022 endeksindeki en büyük üçüncü kripto para piyasasıydı. Bu bölgelerdeki vatandaşlar Temmuz 2021’den Haziran 2022’ye kadar 932 milyar dolarlık kripto para değeri kazandı. 

CSAO ayrıca 2022 endeksinde ilk 20 ülkeden yedisine ev sahipliği yaptı. Vietnam 1. sırada yer alırken, Filipinler 2. sırada yer aldı. Bununla birlikte Hindistan 4. sırada kalırken Pakistan ise 6. sıraya kadar yükselmeyi başardı. Bununla birlikte Tayland 8, Nepal 16 ve Endonezya ise 20. Sırada yerini aldı. 

Winklevoss, ayrıca kriptolar konusunda net düzenleyici çerçeveler oluşturmayan ve samimi bir şekilde rehberlik etmeyen ülkelerin, tarihin tozlu sayfalarında yok olup gidebileceklerini belirtti. Buna ek olarak da Winklevoss, internetin yükselişinden bu yana en büyük gelişmeleri de kaçıracağının altını çizdi. 

“Bu da gelecekte tüm finansal altyapılarının şekillendirilmesinin kaçırılacağı anlamına gelir.” 

Asya’nın ipleri eline alacağını yalnızca Gemini kurucu ortağı savunmuyor

Öte yandan Winklevoss, ABD’nin kriptolara olan yaklaşımının sektörü giderek kendisinden uzaklaştırdığı ve Asya’nın ise bir sonraki büyüme döngüsünü başlatabileceğini öne süren ne ilk ne de sonuncu. 

Bilindiği üzere Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong, SEC de dahil olmak üzere ABD düzenleyicilerinin sıkı eylemlerinin kripto işletmeleri üzerindeki baskısını daha da artırabileceğini belirtmişti. 

Bu arada, Twitter’da GCR olarak bilinen bağımsız bir piyasa analisti, 9 Ocak’ta Twitter’da yaptığı bir paylaşımda Çin’in ve genel olarak Asya’nın bir sonraki koşuyu körükleyeceğine ilişkin bir tahminde bulunmuştu. 

Ayrıca BitMEX CEO’su Arthur Hayes ise Ekim 2022’de bir sonraki boğa koşunu Asya’nın başlatacağını belirtmişti. Hayes, bunun ise Çin’in piyasanın iplerini eline almasıyla olacağına da vurguda bulunmuştu. Hayes, Hong Kong’un ise bu süreçte hayati bir rol oynayacağının ise altını çizmişti.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri