Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Bitcoin ETF’ine ilişkin kararın, yılın üçüncü çeyreğine kadar verilebileceğini düşünüyor.

Bloomberg’ün haberine göre Grayscale Investments, Bitcoin tröstünü bir ETF’e dönüştürmeyi reddettiği gerekçesiyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açtığı davanın yılın üçüncü çeyreğine kadar sonuçlanmasını bekliyor. 

Duruşmanın ardından şirketin GBTC kodu altında işlem gören ürününün hisse fiyatı, ikinci gün yükseliş yaşadı. Davayla ilgili yapılan tartışmaların ardından, hisse değerinde %11’lik bir artış göze çarptı.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Bloomberg TV ile yaptığı bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Bir kuruluş olarak bu davanın DC’de duyulmasını sağladığımız için gerçekten minnettarız. Yatırımcılardan gelen geri dönüş oldukça olumlu oldu”

Sonnenshein, davanın başarısız olması halinde, kararın Yargıtay’a götürüleceğini de söyledi. 

SEC, manipülasyon sebebiyle reddetmişti

SEC, Grayscale’in Bitcoin tröstünü bir spot Bitcoin ETF’ine dönüştürme teklifini, geçtiğimiz haziran ayında kripto pazarlarındaki dolandırıcılık ve manipülasyonu gerekçe göstererek reddetmişti.

Grayscale, kararın keyfi ve ayrımcı olduğunu söyleyerek regülatör aleyhinde dava açtı. Zira SEC, daha önce Bitcoin vadeli işlemlerine odaklanan bir ETF’e onay vermişti. 

Dava, kripto para borsalarına oldukça agresif bir tavır alan SEC için oldukça büyük bir sınav olarak görülüyor. SEC, her fırsatta dijital varlıkların büyük bir kısmının kaydolması gereken bir menkul kıymet olduğunu tekrarlıyor.

Lider kripto para Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 22,067 dolar üzerinden işlem görüyor.

chat sohbet net Antalya tente