Güney Kore’nin ana muhalefet lideri Lee Jae-Myung, geçen hafta Busan kentinde gerçekleştirdiği ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplarken, fotoğraf çekilmek ister gibi yaklaşan biri tarafından bıçaklandı.

Koreli lider, ameliyatının gerçekleştiği Seul Ulusal Üniversite Hastanesi’nden 8 günün ardından taburcu oldu. Boynunda bant olduğu görülen Lee, olayın ardından ilk kez konuştu.

Güney Korede muhalif lidere saldırmıştı… Öldürmek istemiş

Lee, “Hepimizi hayrete düşüren bu olayın, nefret ve çatışma siyasetine son vererek karşılıklı saygı ve birlikte yaşama siyasetine dönüş yolunda bir dönüm noktası olmasını diliyorum. Artık bu savaş benzeri, rakipleri öldürme ve yok etme siyasetine son vermeliyiz. Umarım karşılıklı saygı duyduğumuz, kabul ettiğimiz ve taviz verdiğimiz doğru siyasete geri döner” ifadelerini kullandı.

Güney Korede muhalif lidere saldırmıştı… Öldürmek istemiş

Busan Emniyet Müdürü de 67 yaşındaki saldırganın muhalif lideri, cumhurbaşkanı olmasın diye öldürmek istediğini söyledi. “Şüpheli, duruşma ertelendiği için Lee’nin cezasının doğru bir şekilde yerine getirildiğine inandığını söyledi. Demokrat Parti lideri Lee’yi potansiyel olarak ülkenin cumhurbaşkanı olmasını engellemek için öldürmeye karar vermiş. Ayrıca şüpheli, partinin seçimlerde sandalye çoğunluğunu kazanmaması için Lee’nin yaklaşan genel seçimler için aday gösterme gibi parti faaliyetlerini engellemek istemiş.”

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri