IMF, El Salvador’a yaptığı son ziyaretin ardından, ülkeye Bitcoin planlarını tekrar gözden geçirmesini tavsiye etti.

Kuruluş, El Salvador’a Bitcoin’in spekülatif yapısı sebebiyle daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan açıklamada, El Salvador’un Bitcoin’i şu anda sınırlı bir biçimde kullandığını ve bu sebeple tüm risklerin tam anlamıyla gerçekleşmediğini söyledi. 

IMF, El Salvador’un ülkenin finansal bütünlüğünü, mali sürdürülebilirliği ve tüketici korumasını ele alarak tüm riskleri değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

IMF, ülkenin Eylül 2021’den beri BTC’yi yasal ödeme aracı olarak kabul ettiği düşünüldüğünde, bu risklerin ilerleyen dönemlerde büyüyebileceğini kabul etmenin önemine dikkat çekti.

IMF, yasal ve finansal riskler sebebiyle, El Salvador’un tokenize edilmiş tahvil ihraç etme kararını yeniden gözder geçirmesini istedi. Kurum, şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para piyasalarının yasal riskleri, mali kırılganlığı ve büyük ölçüde spekülatif doğası göz önüne alındığında, yetkililer, tokenize edilmiş tahviller ihraç etmek de dahil olmak üzere hükümetin Bitcoin’e olan risklerini genişletme planlarını yeniden gözden geçirmelidir”

El Salvador hükümetinin Bitcoin işlemleri ve devlete ait Bitcoin cüzdanı Chivo cüzdanın mali durumuna ilişkin daha fazla şeffaflık ihtiyacı da vurgulandı.

El Salvador hükümeti, Bitcoin tahvillerinin devlet borcunu demek ve Bitcoin Şehri’nin inşasını finanse etmek için kullanacağını söyledi.

El Salvador’un Bitcoin Şehri, kripto yatırımcılarını çekmeye devam etme planlarının bir parçası.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri