ABD merkezli küresel aracı firma Interactive Brokers, 14 Şubat itibarıyla Hong Kong’daki kurumsal müşterileri için kripto hizmetlerini başlattığını duyurdu. Interactive Brokers’ın kripto alım satım hizmetleri, profesyonel yatırımcılar için Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SEC) lisanslı dijital varlık aracılığı ve ticaret platformu olan OSL Digital Securities ile birlikte başlatıldı.

Yatırım yapılabilir varlıklara 8 milyon Hong Kong dolarından (1 milyon dolar) fazla olan ya da Hong Kong’da ikamet eden 40 milyon HK doları (6 milyon dolar) olan kurumlara sahip bireyler, artık Interactive Brokers’da mevcut diğer varlık sınıflarının yanı sıra kripto para alıp satabilecek. 

Yatırımcılar, daha önceleri kripto para ve diğer varlık sınıflarında işlem yapmak için farklı aracı şirket ve borsalardan çeşitli ticaret platformları kullanmak zorundaydılar. Şimdi ise Interactive Broker platformunu kullanarak tek bir platform aracılığıyla kripto para alım satım hizmetlerinden yararlanıp bakiyelerini görüntüleyebilecekler.  

Interactive Brokers müşterileri, ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yanı sıra opsiyonlar, vadeli işlemler, tahviller, etkinlik sözleşmeleri, yatırım fonları ve borsa yatırım fonları alım satımı yapmak için merkezi nakit yönetimini kullanabilecek. 

İlginizi çekebilir: DBS Bank, Hong Kong’da kripto para hizmeti sunacak

Öte yandan Interactive Brokers’ın yeni kripto hizmet lansmanının, Hong Kong’un düzenlenmiş dijital varlık piyasası gelişiminde kritik bir rol oynaması bekleniyor. Ayrıca Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, geçtiğimiz ocak ayında Hong Kong hükümetinin, 2023’te kripto para ve fintech işletmeleriyle çalışmaya açık olduğunu belirtti. Chan, birçok ticari kuruluşun Hong Kong’daki operasyonlarını artırmak ya da yerel borsalarda listelemek istediğini de sözlerine ekledi. 

Bilindiği üzere Hong Kong Milletvekilleri, Aralık 2022’de kripto varlıklarla ilgili hizmetler sunan şirketler için bir lisans programı oluşturma mevzuatına onay verdi. Yeni düzenleyici çerçeve ise kripto para borsalarına şu anda geleneksel finans kurumları için yürürlükte olanla aynı düzeyde piyasa kabulü sağlamayı amaçlıyor. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri