İtalya'dan Türkiye’ye anlamlı mesaj: “Karanlığın ardında nice güneşler var”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ili vuran 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye yardım yağıyor. Arama-kurtarma görevlisi ve insanı yardım malzemeleri gönderen İtalya’dan anlamlı bir mesaj da geldi. İtalya’nın Ankara Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından yardımlara dair paylaşılan mesajda Türkiye’nin korona virüs salgını döneminde İtalya’ya gönderdiği yardım kolilerinin üzerinde yer alan, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var” ifadeleri kullanıldı.

Yunanistan basınında Türkiye'ye destek mesajı:

Yunanistan basınında Türkiye’ye destek mesajı:

Öte yandan Türkiye’den salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’ya gönderilen yardım paketlerinin üzerine İtalyanca ve Türkçe olarak Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var” sözüne yer verilmişti.

İtalyan yangın ve kurtarma ekipleri de Hatay’ın Antakya ilçesinde çöken 5 katlı bir binanın enkazında kurtarma çalışmalarına katıldı. İtalyan Sivil Koruma Departmanı tarafından gönderilen yardımları taşıyan uçak da Adana’ya iniş yaptı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri