ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bugün gerçekleştirilen G20 toplantısında kripto paralar için güçlü bir düzenleyici çerçeve getirilmesinin önemine dikkat çekti.

Reuters’a verdiği demeçte Yellen, kripto paralar için güçlü bir düzenleyici çerçeve oluşturmanın son derece kritik olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte ABD’nin kripto faaliyetlerinin tamamen yasaklanmasını da önermediğini söyledi.

Yellen’ın bu sözleri, Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva’nın kripto paraları yasaklamanın bir seçenek olmaması gerektiğini belirten açıklamasının ardından geldi:

Georgieva şunları söyledi:

“Regülasyonlar için çok güçlü bir baskı oluşturulmalı. Regülasyonlar başarısız olursa ve bunu yapmakta ağır kalırsanız, o zaman bu varlıkları yasaklayarak masadan kalkmamalıyız. Zira bu bir finansal istikrar riskinin ortaya çıkmasına sebep olabilir”

Georgieva ayrıca, CBDC’lerin özel şirketler tarafından piyasaya sürülen stablecoin’lerden ve kripto paralardan ayrılması gerektiğini de söyledi.

Cointelegraph’ın bildirdiğinde göre Hindistan’ın başkanlığında düzenlenen ilk G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları (FMCBG) toplantısında temel finansal istikrar ve düzenleyici öncelikler ele alındı. 

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto varlıkların makro-finansal etkilerini ele almak adına koordineli bir küresel politika çağrısında bulundu. Sitharaman, kripto regülasyonlarının geliştirilmesi için diğer yargı bölgeleriyle birlikte hareket edilmesini destekliyor. Hindistan hükümeti, son birkaç yıldır kripto paraları düzenlemeyi ve hatta yasaklamayı tartıştı.

IMF, 23 Şubat’ta kripto varlıklarla ilgili bir eylem planı yayımladı ve ülkeleri kripto paralar için yasal ödeme statüsünü kaldırmaya çağırdı. 

IMF, kısa bir süre önce El Salvador’dan Bitcoin politikasını tekrar gözden geçirmesini talep etti. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri