Japonya’da başlatılan bağış kampanyası: Türkiye’nin 12 yıl önce yaptığı yardımı unutmadılar – Son Dakika Dünya Haberleri

Japonya’da başlatılan bağış kampanyası: Türkiye'nin 12 yıl önce yaptığı yardımı unutmadılar

Takvim yaprakları 11 Mart 2011’i gösterdiğinde Japonya, tarihinin en şiddetli depremlerinden biriyle sarsıldı. Başkent Tokyo dahil olmak üzere çok geniş bir bölgeyi etkileyen 9 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami, ülkede büyük bir yıkıma neden olmuştu.

Felaketten etkilenen bölgelerden birisi de Japonya’nın kuzeyinde yer alan Shichigahama kasabasıydı.

Türkiye, depremin ardından harekete geçerek Japonya’ya arama kurtarma ekibi göndermişti. Shichigahama halkı, 12 yıl sonra bile bu yardımı unutmadı…

Associated Press (AP) haber ajansı merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ve Büyük Doğu Japonya Depremi’nin sebep olduğu yıkımları irdelediği haberinde, şu anda yaklaşık 18 bin nüfusu bulunan Shichigahama kasabasında başlatılan bağış kampanyasına yer verdi.

Haberde yer alan bilgilere göre Türkiye’nin gönderdiği yardımı unutmayan kasaba sakinleri, Kahramanmaraş’taki depremden etkilenenler için bağış kampanyası başlattı.

Yerel halktan bir kişi, Türkiye’den gelen görüntüleri izlerken gözyaşlarını tutamadığını ve kasabasında 12 yıl önce yaşanan felaketi hatırladığını söyledi.

Belediye Başkanı Kaoru Terasawa, gazetecilere Japonya’ya giden Türk arama kurtarma ekibi hakkında yaptığı açıklamada, “Depremzedeleri bulmak ve cenazeleri ailelerine teslim etmek için cesurca enkazın arasında yürüdüler.” dedi.

Terasawa, “Onlara hâlâ çok müteşekkiriz. Bu iyiliğe karşılık vermek ve minnettarlığımızı göstermek için bir şeyler yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

AP, Türkiye’den Japonya’ya giden yaklaşık 30 kişilik ekibin 6 ay boyunca bölgede çalışmalarda bulunduğu bilgisine yer verdi.

Öte yandan Japonya da Kahramanmaraş depreminin ardından bölgeye arama kurtarma ekibi gönderen ülkeler arasında yer alıyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri