Japonya’da 7.6 büyüklüğündeki deprem, bir yarımadayı yerinden oynattı. Buna karşın depremin merkez üssüne sadece birkaç kilometre uzaklıktaki bir balıkçı köyü tamamen ayakta kalmayı başardı.

Japonyadaki depremde hiç ev yıkılmayan kasabanın sırrı ne

Aksaki köyünün sakinleri, bu küçücük ve geleneksel tahta evlerin sırrını anlattı. Buna göre en büyük sır sağlam ve yoğun kolonlar. “Çok cesaretlendim, çünkü köy hala ayaktaydı. Bir tsunaminin de köyü vurduğunun farkındaydım. Ancak hasar o kadar ciddi değildi ve hiçbir ev yıkılmamıştı. Bu köyü seviyorum o yüzden görüntüyü korumak istiyorum. Ev çok dar bir arazide duruyor ve binanın birçok sütunu olan birçok küçük odası var. Ana faktör bu olabilir. En kötü sarsıntı köyün hemen yakınındaydı. Buna rağmen bazı hasarlarımız var ama hiçbir ev yıkılmadı. Evler birbirine yakın inşa edilmiş, diğer ilçelerden daha fazla. Geleneksel olarak sahilde ön cam olarak bir kulübe vardır ve arkasında dar bir ana ev vardır.”

Japonyadaki depremde hiç ev yıkılmayan kasabanın sırrı ne

Depremlerin ardından çevre kentler boşaltılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 2 bin kişi tahliye edildi. Tahliye ve arama kurtarma çalışmalarında 6 bin asker görev yapıyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri