Piyasanın çalkantılı durumuna rağmen kripto sektörünün benimsenmesinde önemli bir artış yaşanıyor. Yakın zamanda yaşanan bir gelişmede Senatör Eric Brakey, Maine Eyaleti finans kurumlarında dijital para birimi işlemlerine izin vermek için yeni bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.  

Brakey, tasarının yarın 4 Nisan’da yapılacak ilk duruşmasında soruları yanıtlamaları için kripto sektöründen uzmanları davet etti. Özellikle XRP topluluğu, finansal kurumlarda dijital para biriminin kabul edilmesini savunması için John Deaton’ı seçti.

John Deaton Ve İlk Kripto Politikası

Senatör Eric Brakey’in önerdiği yasa tasarısı, Maine Eyaleti finans kurumlarında dijital para işlemlerini onaylayacak. Brakey, Twitter paylaşımında tasarının Wyoming yasalarının standardını takip ettiğini belirtti. Aralarında Custodia Bank’ın kurucusu Caitlin Long ve AFP Wyoming eyalet direktörü Tyler Lindholm’un da bulunduğu iki dijital öncü, tasarının ilerlemesini destekliyor.

XRP topluluğu, yarın yapılacak ilk halka açık duruşma sırasında sektörle ilgili soruları yanıtlayacak kripto uzmanları arasında yer alıyor. Bunun ışığında topluluk, avukat John Deaton‘ı, müzakere sonrasında Maine Yasa Koyucuları önünde tasarıyı savunmak için doğru aday olarak seçti. 

Duruşma Zoom uygulaması aracılığıyla 4 Nisan’da Doğu Saatiyle 10:15’te gerçekleşecek. Senatör Brakey’e göre, Maine Yasama Meclisi ilk kez kripto para birimleri ile ilgili konuları duyacak.

XRP takipçileri, Deaton’ın tasarıya tanıklık edecek en iyi aday olduğunu belirterek daveti destekledi. Bir başka kullanıcı ise Deaton’ın devam eden Ripple davasına yaptığı katkıya atıfta bulundu.

Topluluğun temsilci seçiminin ardından Senatör Brakey, Deaton’a bir talep göndererek, Maine Eyaleti Dijital Varlıklar Depo Kurumları – LD 990’dan önce kripto para birimi politikasını savunup savunamayacağını sordu. 

John Deaton doğru seçim mi?

Deaton, Senatör Brakey’in daveti ve topluluktan gelen tavsiye için minnettarlığını dile getirdi. Ancak, yazı yazıldığı sırada henüz daveti kabul etmedi.

Twitter biyografisine göre Deaton, Ethereum, XRP, Bitcoin ve blockchain teknolojisi de dahil olmak üzere popüler token’lara odaklanan bir dijital varlık meraklısı. Kendisi bir zamanlar XRP sahiplerinin çıkarlarını korumuştu ki bu da geçen yıl Ekim ayında sunduğu bir amicus brief’ten anlaşılıyor. Deaton ayrıca, açık kaynaklı bir içerik dağıtım firması olan LBRY ile SEC arasındaki bir başka davada da yetkinliğini gösterdi.

Bir avukat olarak yeteneği ve sektör hakkındaki bilgisi göz önüne alındığında, topluluk Deaton’ın Maine Yasa Koyucuları önünde değerli bilgiler katmasını bekliyor. 

chat sohbet net Antalya tente