Amerikalı risk sermayedarı Kevin O’Leary, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) radarından çıkmak isteyen kripto borsalarının düzenlemeye tabi tutulmaları gerektiğine inanıyor. 

Kevin O’Leary kripto şirketlerini uyarıyor: “SEC affetmez”

Geçtiğimiz gün TraderTV ile bir röportaj gerçekleştiren O’Leary, ABD’li düzenleyicilerin kripto çöküşlerinden usandıklarını ve kripto şirketleri belirli kurallara uymadıkları sürece daha da sıkı yaptırımlar uygulayacağını söyledi. 

Kevin O’Leary, konuya ilişkin şu açıklamalarla devam etti:

“Düzenlemelerin olduğu gemiye atlamalı Gary Gensler ve SEC’ten uzak durmalısınız. Washington’daki bu adamlar mutlu değil. FTX, herkesi bir kere uyandırdı ve artık herkes tetikte.” 

Risk sermayedarı, ayrıca düzenleyicilerin artık gerçekten yorgun olduklarını ve bir kripto şirketi daha çöktüğünde her altı ayda bir toparlanmaya çalışmaktan yorulduklarının altını çizdi. 

O’Leary, SEC’in halihazırda Kraken borsasının kafasına 30 milyon dolarlık bir balyoz indirdiğini hatırlattı. Bilindiği üzere SEC, Kraken’e stake işlemleri yüzünden yaptırım uyguladı. Bunun üzerine Kraken borsası, stake hizmetlerine son vermek durumunda kaldı. 

ABD’deki son düzenleyici baskıların ışığında, O’Leary, düzenlenmiş ticaret platformlarının önümüzdeki birkaç yıl içinde düzenlenmemiş olanlardan daha iyi yatırımlar alacağına ilişkin tahminde bulundu. 

“Düzenlenmiş borsaların değerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde artacağını düşünüyorum, düzenlenmemiş olanlar ise düzenleyiciler tarafından işten sıkı yaptırımlara maruz kalacak.”

Ne var ki Kevin O’Leary, kötü bir yatırım olduğu kabul etmesine rağmen, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’i savunmaya devam etti. O’Leary, SBF’in suçu kanıtlanana kadar masum muamelesi görmesi gerektiğini iddia etti. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri