Son dakika haberi!

Kahramanmaraş’ta sabah saat 04.17’de 7,7; saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da belediyelerin yardım için harekete geçtiğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “51 belediyemiz 707 araç gönderdi. 36 bin 347 personel deprem bölgesinde görevde. Gıda ve yardım malzemeleri gönderildi. 15 içme suyu TIR’ı, 21 gıda tırı, 9 mobil mutfak TIR’ı, 42 bin 500 battaniye, 15 bin koli hijyen malzemesi gönderildi.” dedi.

“BU TÜR ACILARI BELLİ ARALIKLARLA YAŞIYORUZ”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Depremin yaşandığı her yer de bir genel başkan yardımcısoı görevlendirildi. Bir telefon hattı kurduk. Çok sayıda yardım talebi geliyor. AFAD’ın karşılamaması halinde belediye başkalarımız elinden gelen çabayı gösteriyor.

Türkiye‘nin bir deprem ülkesi olduğunu biliyoruz. Bu tür acıları belli aralıklarla yaşıyoruz. Bunun önlemini akılcı politikalarla almak en büyük arzumuz. Milletimizin başı sağ olsun. Hep birlikte gönlümüz ve dualarımız o bölgede.

Bölgede çalışan arama kurtarma yetkilileri var. Hayat kurtaran herkese yürekten teşekkür ediyoruz.

Olay yansıdığı andan itibaren Genel Merkez’e geldik.

51 belediyemiz 707 araç gönderdi. 36 bin 347 personel deprem bölgesinde görevde. Gıda ve yardım malzemeleri gönderildi. 15 içme suyu TIR’ı, 21 gıda tırı, 9 mobil mutfak TIR’ı, 42 bin 500 battaniye, 15 bin koli hijyen malzemesi gönderildi.

Gün birlik günü, beraber olma, sorunlara hakim olma ve sorunları da çözme konusunda da güçlü bir irade koyma günü aslında. Evet AFAD’dan randevu talebinde bulundum. Şu ana kadar bir dönüş olmadı. Nedenini gayet iyi biliyorum. Bunlar bugün için hiç önemli değil. Az önce de ifade ettim. Deprem bölgesine de en kısa sürede gideceğim.

İnşallah can kaybımız fazla olmaz. Kurtarma ekiplerine minnet borçluyuz.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri