Kripto para sektörünün sürekli gelişen dünyasında, en son piyasa trendleri ve gelişmelerinden haberdar olmak oldukça önemli. Bu noktada yeni bir haftaya başlarken piyasaların ne konumda olduğu, lider kripto ve takipçisi altcoin’lerin nasıl fiyatlandığını görmek oldukça mühim. 

Özellikle geçtiğimiz günlerde yeşil tonun hakim olduğu bir piyasa grafiği söz konusu. Özellikle Bitcoin’in (BTC) uzun bir sürenin ardından yeniden 20.000 doların üzerine çıkması, hem yatırımcıların yüzünü güldürdü, hem de piyasalardaki diğer altcoin’lerin de yükseliş için sinyal yakalamasına olanak sağladı.

Bu noktada lider kripto Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta içerisinde yüzde 23 değer kazanarak 21.245 dolardan fiyatlanırken, en yakın takipçisi Ethereum (ETH) yüzde 21’lik bir artış ile 1.600 bandından işlem görüyor. 

Lider kriptolar yükseldi, altcoin’ler yetişti

Kripto para piyasalarında altcoin’lerin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) olan sadakati su götürmez bir gerçek. Doğal olarak Bitcoin’in (BTC) birden yüzde 20’lik bir sıçrama yapması, altcoin’lerinde anlık bir şekilde kalkışa geçmesine neden oldu.

Geçtiğimiz haftanın en çok yükselen kripto parası Aptos (APT), haftanın başında 4.1 dolardan alıcı bulurken, haftanın ilk günü 8.3 dolarlık yeni fiyatı ile fiyatını iki katına çıkartmayı başarmış durumda. Hacminde ise yüzde 10’luk bir artış söz konusu.

Bir diğer önemli artış ise metaverse sektöründen geldi. Uzun bir süredir değerinde pek fazla artış yaşanmayan Decentraland (MANA), hafta içerisinde yüzde 74’lük bir yükseliş ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

0.70 dolardalık yeni fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken MANA, 1.3 milyar dolarlık piyasa hacmine de yeniden döndü.

Diğer taraftan bilgi transferi odaklı proje Helium (HNT) ise haftaya oldukça kritik başlayan kriptolardan biri oldu. Yüzde 65’lik bir yükseliş yaşayan proje, 3.09 dolardan haftaya giriş yaptı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri