Kripto madencilik şirketi Layer1 Technologies CEO’su, şirket faaliyetlerini kendi kazançları uğruna sabote ettiği iddiasıyla, kurucu ortağı Jakov Dolic de dahil olmak üzere diğer iki yönetim kurulu üyesine dava açtı. 

Layer1’i içeriden fethettiler

İcra Kurulu Başkanı John Harney ve ABD Virjin Adaları merkezli yatırım şirketi DGF Investments Inc, kısa süre önce Dolic ve diğer yönetim kurulu üyesi Tobias Ebel aleyhine dava açtı. 

Açılan davada, hem Dolic hem de Ebel’ın Bitcoin madencilik şirketinin kontrolünü ele geçirmek için görevlerini suistimal ettikleri belirtildi. 

Enigma hisselerinin büyük çoğunluğuna sahip olan Harney ve DGF Investments Inc, sanıklar hakkında birtakım iddialarda bulundu. Harney, sanıkların Layer1 CEO’sunun yetkisini gasp ettiğini ve kendisinin ise şirketin faaliyetlerini yürütmesine engel olduğunu iddia etti. 

Dolic ve Ebel’a yöneltilen suçlamalardan bir tanesi de Layer1’in finans raporlamasında kaydedilmeyen büyük ve yetkisiz işlemler gerçekleştirildiği oldu. Ayrıca Dolic ve Ebel’ın, Layer1’in faaliyetlerini Bitcoin (BTC) çıkararak ve gelirleri de kendi çıkarları uğruna kullanarak yürüttüğü iddia ediliyor. 

“Dolic ve yönetimdeki diğer kişiler, görevlerini kötüye kullanarak madencilik şirketi Layer1’i soymak ve kendi çıkarları doğrultusunda kendilerine hareket ettiler.” 

Harney ve DGF Investments’ın Delaware dava dosyası. Kaynak. Bloomberg Law.

Öte yandan Harney ve DGF, Enigma’nın Layer1’e yüzde 100 sahip olduğu kanıtlanmadan Dolic ve Ebel’ın şirketi kendi çıkarları uğruna yönetmelerini engellemenin bir yolu olmadığını düşünüyor. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri