Yeni verilere göre Kuzey Koreli hack grubu Lazarus Group, çoğu Bitcoin (BTC) olmak üzere 47 milyon dolar değerinde kripto paraya sahip.

21Shares’in ana şirketi olan 21.co’dan Dune Analytics’te derlenen verilere göre, Lazarus Group ile ilişkili cüzdanlar şu anda 42,5 milyon dolar BTC, 1,9 milyon dolar Ethereum (ETH), 1,1 milyon dolar BNB (BNB) ve başta Binance USD (BUSD) olmak üzere stablecoin’lerde 640.000 dolar olmak üzere yaklaşık 47 milyon dolar değerinde dijital varlık tutuyor.

Ancak, Lazarus’un adının karıştığı Stake.com hack’inden birkaç gün sonra, 6 Eylül’de grubun elinde tuttuğu kripto miktarı 86 milyon dolardan düşmüş gibi görünüyor.

Dune gösterge paneli, Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından hack grubuna ait olduğu tespit edilen 295 cüzdanı takip ediyor.

Lazarus Group kripto holdingleri. Kaynak: Dune Analytics

Şaşırtıcı bir şekilde, grubun elinde Monero (XMR), Dash (DASH) ya da Zcash (ZEC) gibi izlenmesi çok daha zor olan herhangi bir gizlilik token’ı bulunmuyor.

Bu arada, Lazarus kripto cüzdanları hala oldukça aktif ve en son işlem 20 Eylül’de kaydedildi.

21.co ayrıca grubun varlıklarının rapor edilenden çok daha yüksek olabileceğini de belirtti.

İlginizi çekebilir: Eski FTX avukatları, iddiaları reddetti!

13 Eylül’de Cointelegraph, Lazarus Group’un en az 55 milyon dolar kaybeden kripto borsası CoinEx’e saldırıyı gerçekleştirdiğini bildirdi.

FBI ayrıca Alphapo, CoinsPaid ve Atomic Wallet saldırıları için de Lazarus’u işaret etti; bu saldırıların toplamı 2023 yılında grubun çaldığı 200 milyon dolardan fazlaydı.

Ancak Chainalysis, Kuzey Kore bağlantılı bilgisayar korsanları tarafından yapılan kripto hırsızlıklarının 2022’ye göre yüzde 80 oranında azaldığını bildirdi. Eylül ayı ortası itibarıyla, Kuzey Kore bağlantılı gruplar, 2022’de çalınan dijital varlıklarda 1,65 milyar dolarlık rekor bir düşüşle toplam 340,4 milyon dolarlık kripto çaldı.

Geçen haftanın sonlarında ise ABD federal yetkilileri, Lazarus Group tarafından ABD sağlık ve kamu sağlığı sektörü kuruluşlarına yönelik potansiyel saldırılar için önemli risk uyarısında bulundu.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri