İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi’a, mahkemeden onay çıktı. BlockFi, bundan sonra alacaklılarına geri ödeme yapabilmek için devam ettirdiği operasyonlarının arasına kripto madencilik ekipmanlarının satışını da ekleyebilecek. 

Yeni açıklanan mahkeme kararına göre, BlockFi’ın varlıklarını satmasına onay verildi. Mahkeme, ayrıca verilen kararın gayet adil ve makul olduğunun da altını çizdi. 

Bununla birlikte mahkemenin BlockFi‘a yeşil ışık yakmasıyla birlikte kripto kredi şirketine, kripto madenciliği ekipmanları için daha fazla teklif yağması bekleniyor. 

Dosyalara göre, BlockFi madencilik ekipmanlarına teklif göndereceklerin 2 Mart tarihine kadar mahkemeye sunulması gerekiyor. 

İhale mantığıyla yürütülecek olan satış süreci ise teklif verenlerin de detaylı bir şekilde değerlendirilmesine olanak sağlayacak. 

Bloomberg’ün 31 Ocak tarihli bir haberine göre BlockFi, son bir ay içerisinde kripto piyasasında meydana gelen fiyat artışlarından yararlanabilmek için bir an evvel madencilik ekipmanlarını satmak istiyor. 

BlockFi varını yoğunu satıyor 

Zorlu iflas sürecini en az zararla geçirmek isteyen kripto kredi şirketi, geçtiğimiz haftalarda da 68.000 Bitcoin madencilik makinesi tarafından desteklenen 160 milyon dolarlık kredi satma planını açıkladı.

BlockFi’ın şu anda 100 binin üzerinde alacaklısı mevcut. Şirketin, kredilerini satma motivasyonu ise tamamen borçlarını ödeme isteğinden kaynaklanıyor.

Ayrıca, kredilerini satma sürecini geçtiğimiz yıl başlatan BlockFi’ın söz konusu kredilerinin bazıları da temerrüde düştü. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri