Halka açık en büyük ikinci Bitcoin sahibi olan kripto madencilik şirketi Marathon Digital Holdings, son iki yıldır ilk defa bir miktar Bitcoin (BTC) sattı.  

Şirket, yayınladığı yeni bir güncelleme duyurusunda, geçtiğimiz ocak ayında 35,3 milyon dolar değerinde 1.500 adet BTC sattığını açıkladı. 

Bir Marathon temsilcisi ise şirket tarafından gerçekleştirilen BTC satışının, herhangi bir mali sıkıntıdan kaynaklanmadığının altını çizdi. 

Kimi madencilik şirketleri mali sıkıntılar yüzünden Bitcoin satmak zorunda kalırken, Marathon kurumsal iletişim başkan yardımcısı Charlie Schumacher, kendi şirketleri için durumun böyle olmadığına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Marathon Digital’ın Hardin, Montana’daki Bitcoin Madencilik Tesisi. Kaynak: Marathon Digital

Schumacher, Marathon’un yeni yılda hem nakit hem de Bitcoin’den oluşan bir likidite savaşından galip çıkmak istediğini belirtti. Buna ek olarak şirketin borcunu ödemeye devam etmek ve nakit pozisyonlarını artırmak istediği de kaydedildi. 

Ne var ki şirket, Bitcoin fiyatında son zamanlarda meydana gelen artışlardan da faydalanmak istediğinin altını çizdi.

Bilindiği üzere Bitcoin 2023’e hızlı bir giriş yaptı ve Ağustos 2022’den bu yana, son altı ayda ilk defa 24.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ayrıca BTC, yalnızca ocak ayında neredeyse yüzde 45 değer kazandı. 

Gerçekleştirdiği BTC satıştan sonra bile Marathon, ocak ayındaki sınırsız Bitcoin varlıklarını 8.090 BTC’ye (189,8 milyon dolar) çıkarmayı başardı. 

Marathon’un son güncellemesinde paylaştığı veriler. Kaynak: Marathon Digital Holdings

Marathon, ocak ayı boyunca Bitcoin üretimini önemli ölçüde artırdığını ve bir önceki aya göre yüzde 45’lik bir artışı temsil eden 687 BTC ürettiğini söyledi. Duyuruda, ayrıca Maraton başkanı ve CEO’su Fred Thiel da birtakım açıklamalarda bulundu:

“Bitcoin üretiminin artması ve daha tutarlı hale gelmesiyle, işletme giderlerimizin bir kısmını karşılamak ve kurumsal amaçlar için Bitcoin’lerimizin bir kısmını satma konusunda stratejik bir karar aldık.” 

Öte yandan CoinGecko verilerine göre Marathon, halka açık ikinci en büyük Bitcoin sahibi. İlk sırada ise her zamanki gibi MicroStrategy yer alıyor. MarketWatch’a göre de Marathon (MARA) hisseleri, 2023 yılında muazzam bir artışa imza attı ve yüzde 135 değer kazandı ve 8 dolara kadar yükseldi. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri