Massachusetts’teki bir okulda gizli bir kripto para madenciliği operasyonu kurduğu iddia edilen eski bir tesis çalışanı, suçlamalara cevap vermek için planlanan bir duruşmayı kaçırmasının ardından tutuklanacak.  

Basında çıkan haberlere göre Nadeam Nahas, bir okula zarar vermek ve elektriği hileli kullanma suçlamalarıyla geçtiğimiz gün mahkemeye çıkarılması bekleniyordu. 

Nahas’ın, daha önce ABD’nin Massachusetts eyaletindeki Cohasset kasabasının tesislerinin apartmanında çalıştığı bildirildi. Söylentilere göre Nahas, 2021 yılında 28 Nisan eve 14 Aralık tarihleri arasında kripto madencilik faaliyetlerine güç sağlamak için neredeyse 18.000 dolar değerinde elektrik çaldı. 

Yerel polisin ise ilk olarak Aralık 2021’de, Cohasset tesis müdürünün okulun kazan dairesinin yakınındaki bir boşluğa yerleştirilmiş bilgisayarları, kabloları ve kanal sistemini gark etmesiyle haberi oldu. 

Nahas’ın, kazan dairesinin yanındaki boşlukta 11 adet bilgisayar ile kripto para madenciliği yaptığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Nahas, üç aylık soruşturmanın ardından şüpheli olarak değerlendirildi. 

Bununla birlikte Nahas, yaşanan olayların ardından Cohasset kasabasındaki görevinden istifa etti. 

Kripto madenciliği için elektrik çalan ilk Nahas olmadı 

Kripto para madenciliği yapmak için elektrik çalmakla suçlanan ilk kişi kesinlikle Nahas değil. 

Temmuz 2021’de Malezyalı yetkililer, madencilik yapmak için elektrik çalan bölge sakinlerinden el konulan 1,2 milyon dolar değerindeki Bitcoin (BTC) madencilik teçhizatını imha etti. 

Ağustos 2020’de ise Bulgar yetkililer, iki kripto madencilik çiftliğini işletmek için 1,5 milyon dolardan fazla elektriği yasadışı yollardan hortumladıkları gerekçesiyle iki kişiyi tutuklamıştı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri