Medvedev: Rusya operasyonu durdurursa yok olur – Son Dakika Dünya Haberleri

Medvedev: Rusya operasyonu durdurursa yok olur

Eski Rusya Başbakanı Medvedev, ABD’nin Rusya’yı yenilgiye uğratmak için çalıştığını belirterek, “ABD, Rusya’nın yenilgisini istiyorsa, bir dünya çatışmasının eşiğinde olduğumuz açıktır. ABD Rusya’yı yenmek istiyorsa, kendimizi nükleer dahil herhangi bir silahla savunma hakkımız var. Rusya zafer kazanmadan operasyonu durdurursa, Rusya var olmayacak, parçalara ayrılacak. ABD, Kiev rejimine silah tedarik etmeyi bırakırsa, savaş sona erecek” dedi.

BIDEN’IN VARŞOVA’DAKİ AÇIKLAMASINA YANIT NİTELİĞİNDE

Medvedev’in açıklaması, ABD Başkanı Joe Biden’ın Polonya’nın başkenti Varşova’da yaptığı açıklama ile benzerlik gösterdi. Biden, Varşova’da yaptığı açıklamada, “Rusya işgalini durdurursa, savaş sona erecek. Ukraynalılar kendilerini savunmayı bırakırsa, bu Ukrayna’nın sonu olacak” demişti.

ABD'den

ABD’den

ÇİNLİ ÜST DÜZEY YETKİLİ, PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Çin Dışişleri Komisyonu Ofisi Direktörü ve Çin Merkez Komitesi Siyasi Büro Üyesi Wang Yi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da görüştü. Putin görüşmede iki ülkenin ticari ilişkilerinin giderek daha da geliştiğini vurgulayarak “2024 yılına kadar 200 milyar dolara ulaşma hedefini koyduk. Geçen yıl zaten 185 milyar dolardı, ticaret ciro seviyesinde hedeflerimize, belki de planlanandan daha erken ulaşacağımıza inanmak için her türlü neden var” ifadelerini kullandı. Putin, ayrıca iki ülkenin uluslararası işbirliğinin küresel istikrar için önemini vurguladı.

Çin Merkez Komitesi Siyasi Büro Üyesi Wang Yi ise Çin-Rusya ilişkilerinin uluslararası toplumdan gelen baskıya direndiğini ve istikrarlı biçimde ilerlediğini belirtti. Wang Yi, “Rusya tarafıyla siyasi karşılıklı güveni ve stratejik işbirliğini derinleştirmeye, pratik işbirliğini kapsamlı bir şekilde genişletmeye hazırız” açıklamasını yaptı. Wang Yi, 2013 yılından itibaren Çin Dışişleri Bakanı olarak uzun yıllar görev yapmış Aralık 2022’de Bakanlık görevinden ayrılmıştı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri