Dünyanın en büyük yazılım şirketi MicroStrategy, kazanç raporlarını yayınladı. Rapor sonuçlarında ise 1,3 milyar dolar kaybı olduğu ortaya çıktı.  

Bilindiği üzere Meta’dan da kısa süre önce dördüncü çeyrek kazanç raporu açıklamaları geldi ve 4,3 milyar dolar kaybının olduğu bildirildi. Ancak Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 2023 yılında da benzer kayıplar yaşayacaklarını, fakat yine de metaverse çalışmalarından vazgeçmeyeceklerini bildirdi.  

Ne var ki MicroStrategy de Meta gibi inatçı çıktı ve Bitcoin (BTC) yatırımlarına devam edeceklerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz gün 2022 dördüncü çeyrek kazanç raporlarını açıklayan MicroStrategy, Bitcoin’lerinin değerinde düşüş olduğunu ve yıl boyunca satıştaki kazançlarının net olarak 1,3 milyar dolar zararda olduğunu kaydetti. 

Açıklama sırasında MicroStrategy CFO’su Andrew Kang, Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalardan ya da uzun vadeli Bitcoin stratejileriyle tutarlı diğer piyasa bozukluklarından yararlanarak ek işlem yapabileceklerine dikkat çekti. 

Ayrıca MicroStrategy kurucu ortağı Michael Saylor da konuya ilişkin birtakım açıklamalarda bulundu. Saylor, şirketin hisse senedi performansını, farklı kriterlere göre ölçtüğünü söyledi. MicroStrategy yöneticisi, en önemli kriterin ise Bitcoin’in performansı olduğunun altını çizdi. 

MicroStrategy’nin 2022 dördüncü çeyrek yatırım raporu . Kaynak: MicroStrategy

Öte yandan Saylor, Bitcoin’e kıyasla şirket hisselerinin Ağustos 2020’den bu yana daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Şirket hisselerinde yüzde 117’lik bir artış mevcutken Bitcoin’de yüzde 98’lik bir artış mevcuttu. 

“Kurumsal bir yatırımcı için tek güvenli liman Bitcoin’dir. Bitcoin evrensel olarak kabul edilen tek dijital emtiadır ve bu nedenle bir yatırımcıysanız, Bitcoin bu konuda güvenli sığınağınızdır.”

Kang ise şirketin 31 Aralık 2022 itibariyle 1,84 milyar dolar değerinde toplam 132.500 adet BTC’ye sahip olduğunu açıkladı. Bunun 14.890 adet BTC’si doğrudan işletme tarafından tutulurken, geri kalanı da yan kuruluşu MacroStrategy LLC’de tutuldu. 

İlginizi çekebilir: ABD’li kurumsal yatırımcılar, Bitcoin alımlarının yüzde 85’ine hükmediyor

MicroStrategy ilk defa geçen yıl Bitcoin sattı

Geçtiğimiz yılın sonlarında şirket Bitcoin varlıklarının bir kısmını ilk defa sattı. Kang, 704 adet BTC’nin yaklaşık 34 milyon dolarlık bir vergi kaybını hasat etmek için satıldığını ve satışla bile şirketin çeyrek boyunca net varlıklarını 2500 adet Bitcoin artırdığını söyledi. 

MicroStrategy‘nin dördüncü çeyrek için toplam geliri 132,6 milyar dolar ve bildirildiğine göre Wall Street beklentilerini aştı. Hisse başına 4. çeyrek zararı ise 21,93 dolar oldu. 

Yahoo Finance verilerine göre ise haberin kaleme alındığı andan itibaren MicroStrategy hisse senedi fiyatında yüzde 4’lük bir düşüş mevcut. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri