Tüm piyasalarda olduğu gibi kripto para piyasaları adına da kabus gibi geçen 2022 yılına rağmen, milyonerlerin yüzde 82’sinin, Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklara yatırım yapma planları olduğu ortaya çıktı. 

Finansal danışmanlık şirketi deVere Group tarafından yapılan bir anket, yüksek gelir sahibi milyonerlerin 10’da 8’i, son 12 ayda finansal danışmanlardan kripto konusunda tavsiye istediğini tespit etti. Söz konusu anket ise net değerleri 1,2 milyon ila 6,1 milyon dolar arasında olan milyonerler arasında yapıldı. 

deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, ankete katılan milyonerlerin muhafazakâr olduğunun altını çizdi. Ancak yine de Bitcoin’e olan eğilimlerini, kripto para biriminin dijital, merkeziyetsiz ve küresel olması gibi özelliklerinden kaynaklandığı bildirildi. 

deVere Group daha önceki yıllarda da buna bezer çalışmalar yapmıştı. Finansal danışmanlık şirketi, yine de son yapılan çalışma ile önceki çalışmaları karşılaştırıldığında, milyonerlerin kriptolara yatırım yapma eğilimlerinde büyük bir artış olduğunu kaydetti.

Green, ayrıca Fidelity, BlackRock ve JPMorgan gibi köklü finans kurumlarının, müşterilerine kripto hizmetleri sunma konusundaki ilgisinin kripto sektörü için olumlu bir durum oluşturduğuna vurguda bulundu. 

PricewaterhouseCoopers ise 89 geleneksel hedge fonunun kabaca üçte birinin BTC gibi dijital varlılara halihazırda yatırım yaptıklarını kaydetti. 

Öte yandan deVere CEO’su, geleneksel finansal sisteminin de dijital piyasaya yönelmesi ve 2022 yılında başlayan kripto kışının bitmesiyle birlikte kriptolara olan ilginin daha da artacağına inanıyor.  

Green, Bitcoin’in, enflasyonun zirveye ulaştığı ve yüksek profilli iflasların da dahil olduğu 2022 yılının ardından, 2013 yılından bu yana en iyi ocak ayını yaşadığına dikket çekti.

Bitcoin (BTC), ocak ayına hızlı giriş yaptı 

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, kâbus gibi geçen 2022 yılının ardından, 2023 yılına bomba gibi bir giriş yaptı. BTC fiyatı, son bir ay içerisinde yüzde 45’e yakın değer kazandı. 

Bitcoin’de meydana gelen ivmeli fiyat artışı ile birlikte, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri de yeniden 1 trilyon doların üzerine çıktı. Haberin kaleme alındığı andan itibaren ise Bitcoin, 22.890 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. 

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri