Mısır Dışişleri Bakanı Türkiye'de! Bakan Çavuşoğlu ile ortak açıklama...

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Her iki ülke halkının da gelecekle ilgili beklentileri var. Bizim isteğimiz ilişkileri eski düzeyine getirmek. Bir kez daha Türk halkına başsağlığı diliyorum. Mısır’ın sizlerle dayanışma içinde olduğunu vurgulamak istiyorum. Mısır her zaman Türkiye’nin yanında olacaktır. İlişkilerimizin en iyi düzeye geleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu ise, “Mısır, zor zamanlarda Türkiye’nin ve halkının dostu olduğunu göstermiştir. Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin gelişmesi her iki tarafın yararınadır.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda, “Cumhurbaşkanlarımız bir araya gelince bundan sonra ilişkilerimizi her alanda geliştirme konusunda mutabık kaldılar. Çok sayıda Türk yatırımcı Mısır’da yatırım yapıyor. İlişkilerimizi geliştirmek için birlikte çalışmamız gerek. Cumhurbaşkanları ilk önce dışişleri bakanlarının bir araya gelmesi konusunda mutabık kaldılar. Yardımcılarımız daha önce bir araya geldi. Tekrar bir araya gelmelerinin faydası var. İlişkilerimizi geliştirmek için hangi somut adımları atacağız bunları konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

AYRINTILAR GELİYOR…

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri