Son dakika haberi! 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) düzenlediği sınır ötesi operasyonlarla bölücü terör örgütüne darbe vurmaya devam ediyor. 

Son olarak Renas Raperin kod adlı terörist Faik Aydın’ın Avrupa’da faaliyet içinde olduğu belirlendi. 

MİT’in istihbarat ağı sayesinde Avrupa’da eleman topladığı tespit edilen terörist için operasyon kararı alındı.

Terörist Aydın’ın faaliyetlerinin sonlandırılması için saha ajanlarının da katılımıyla çalışma gerçekleştirildi. Uygun zaman ve koşulların oluşması ile operasyon için düğmeye basıldı.

Terörist, Irak’ın Türkiye sınırından 160 kilometre içerisindeki bölgede düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirildi. 

MİT, PKK sorumlusunu 160 kilometre derinlikte vurdu - 1

ÖRGÜT İÇİNDE KRİTİK ROLE SAHİPTİ

Aydın’ın Irak’a geçmesinin ardından Süleymaniye’de yerel halk üzerinde örgüte katılım için baskı ve şantaj yaptığı öğrenildi. Aldığı ideolojik ve akademik eğitimler sayesinde Aydın’ın örgüt içerisinde kritik bir role sahip olduğu biliniyordu.

Faik Aydın, Türkiye’de PKK’nın şehir ve gençlik yapılanmalarında aktif bir şekilde rol aldı. Daha sonra örgütsel faaliyetlerine Avrupa’da devam etti. 2015 yılına kadar PKK/KCK’nın özellikle Fransa’daki gençlik ve toplumsal alan çalışmalara katıldı.

Ağustos 2015’te Irak’a geçerek örgütün kırsal kadrolarında görev almaya başlayan Aydın, Irak/Asos Mazlum Doğan Akademilerinde eğitim aldı.

Aydın, PKK/KCK’ya yeni katılan unsurlara ideolojik eğitimler verdi. Son olarak ise Kerkük Eyaletine bağlı Süleymaniye/Çemçemal kırsalında bulunan Ş.Yılmaz Dersim Taburuna katıldı.

Muş Sulh Ceza Hakimliğince hakkında silahlı terör örgütüne üye olma suçlamasıyla alınmış tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan Faik Aydın’ın, örgüt içerisinde kritik görevlere getirilmesinin beklendiği tespit edildi.

Faik Aydın’ın kardeşleri Saygı Aydın ve Ferhat Aydın da daha önceden öldürülmüştü. Aydın ailesinin bu nedenle PKK/KCK nezdinde “değer ailesi” olarak görüldüğü öğrenildi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri