Derecelendirme kuruluşu Moody’s, stablecoin’ler için bir puanlama sistemi geliştiriyor.

Bloomberg’ün haberine göre Moody’s, stablecoin’lerin puanlanmasına olanak tanıyacak bir sistem için düğmeye bastı. 

Sistemin, 20’ye kadar stablecoin analizini içermesi bekleniyor. Puanlandırma, stablecoin’leri destekleyen rezervlerin kalitesine göre yapılacak. Anonim kaynakların Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre ajans, bunu resmi bir kredi notu olarak kabul etmeyecek.

Bloomberg’e göre Moody’s tarafından geliştirilen stablecoin puanlama projesi, henüz son derece erken aşamada yer alıyor.

Bir şirketin beyanının teyidini sağlayan tasdikler, dışarıdan anlaşılan bir şirket tarafından yapılmaktadır. 

UST’nin çöküşü, stablecoin’leri hedef haline getirdi

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında, Terra ekosisteminin yaşadığı çöküş, özellikle stablecoin’lerin hedef tahtasına koyulmasına neden oldu. Terra’nın stablecoin’i olan UST, ABD dolarına endeksli olan değerini kaybetmesinin ardından hızla sıfır değerine kadar düştü. UST’nin oldukça fazla basılması ve yaşanan enflasyon, varlığın değerinin dibe vurmasına neden oldu. 

Yaşananlardan sonra, ekosistemin kurtarmak için LUNA ve UST yeniden basıldı ve eski varlıklar “Classic” şeklinde isimlendirildi. Ancak tüm bu gelişmeler, ekosistemin kurtarılabilmesi için yeterli olmadı. 

Terra ekosisteminin başındaki isim Do Kwon, regülatörlerin hedefinde yer alsa da, kendisinin nerede ikamet ettiği hala tam olarak bilinmiyor. Do Kwon, kendisine yöneltilen dolandırıcılık suçlamalarını da her fırsatta reddetmeyi sürdürüyor. 

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz gibi birçok önemli sima, Terra ekosisteminin yerel kripto parası olan LUNA’nın savunucuları arasında yer alıyordu.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri