“Öngörülebilir gelecekte yapılacak herhangi bir düzenlemeyle, İsrail devleti, Ürdün’ün batısındaki tüm topraklar üzerinde güvenlik kontrolüne sahip olmalıdır. Bu gerekli bir koşuldur ve Filistin egemenliği fikriyle çelişmektedir. Ne yapalım? Bu gerçeği Amerikalı dostlarımıza söylüyorum ve İsrail’in güvenliğine zarar verecek bir gerçeği bize dayatma girişimini de durdurdum.”

Netanyahu ABDye hayır dedi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ilk kez kamuoyuna Gazze ve Filistin topraklarının hakimi olma planını açıkladı. ABD, İsrail’e Gazze’nin Filistin’e ait olması gerektiğini söylemişti. Netanyahu, buna “hayır” dediğini ilk kez açık açık söyledi. “Tam zafer, Fazze’nin silahsızlandırılmasını, İsrail’in tam güvenlik kontrolü altında olmasını ve Gazze’ye giren her şeyin İsrail tarafından kontrol edilmesini gerektiriyor. Bunlar aynı zamanda ‘savaşın ertesi günü’ için de temel koşullardır.”

Netanyahu ABDye hayır dedi

Netanyahu “İran’a neden saldırmıyorsunuz?” sorusuna da tepki gösterdi. “Size İran’a saldırmadığımızı kim söyledi? Saldırıyoruz. Ahtapotun başı İran. Husilerden Hizbullah’a, Hamas’a kadar her yerde silahlarını görüyoruz. Hepsinin arkasında İran var.”

İsrail Başbakanı savaşın daha uzun süreceğinin de altını çizdi. “Açıkça ve dürüstçe söylüyorum ki Hamas’a karşı savaş daha aylarca sürecek. Bunu kazanmaya kararlıyız.”

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri