Osprey, BTC OTC tröst varlık piyasasındaki tek rakibinin, tröstünü ETF’e dönüştürme olasılığını yanlış beyan ederek %99,5 pazar payı kazandığını iddia etti.

Dijital varlık yöneticisi Osprey Funds, Haksız Ticaret Uygulamaları Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla 30 Ocak’ta Grayscale Investments aleyhine dava açtı. Dava, Grayscale’in reklam faaliyetleri ve Bitcoin’in tanıtımıyla ilgilidir.

Osprey davada, Bitcoin tröst varlık yönetimi pazarında Grayscale’in tek rakibi olduğunu ve Grayscale’in aldatma yoluyla lider konumunu koruduğunu iddia etti:

“Grayscale, Osprey’in hizmetleri için aldığı varlık yönetimi ücretinin dört katından fazla ücret almasına karşın, yalnızca yanlış ve yanıltıcı reklam ve tanıtımı sayesinde, yalnızca iki şirketin yer aldığı pazarda, pazar payının %99.5’ini koruyabildi”

Osprey, spesifik olarak, Grayscale’in 12 milyar dolarlık GBTC’nin spot tabanlı bir Bitcoin ETF’ine erişmenin yolu olduğunu iddia ederek, yatırımcıları ikna ettiğini iddia etti. Davaya göre Grayscale, dönüşümü “erişimin asla gerçekleşmeyeceğini bildiği halde kaçınılmaz bir sonuç” olarak sundu.

Osprey, Grayscale’in bunu bilerek yaptığını ve “muhtemel” olarak tanımlamaya devam ettiğini bildirdi. Zira SEC, her zaman Bitcoin emtia fonu için böyle bir dönüşüm olasılığını her fırsatta reddetti. Osprey, Grayscale yöneticilerinin e-postalarda, basıl bültenlerinde, Twitter’da ve televizyonda insanları yanlış yönlendirdiğini öne sürdü. 

SEC, Grayscale’in GBTC’sini ETF’e dönüştürme başvurusunu 29 Haziran 2022’de reddetti. Grayscale aynı gün, Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’nde inceleme için bir dilekçe verdi. Mahkemenin sözlü savunmaları 7 Mart’ta dinlemesi bekleniyor.

Grayscale, 19 Ocak’ta iflas ettiğini açıklayan Genesis Global Capital’in de bağlı olduğu şirket olan Digital Currency Group’un bir parçasıdır. 

Benzer biçimde Osprey de zor zamanlar geçirdi ve şirket geçtiğimiz yaz ayından bu yana 15 personeli işten çıkardı. Şirketin şu anda 10’dan az personeli bulunuyor. Osprey, Grayscale’den tazminat ödemesini talep ediyor.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri