Kripto endüstrisindeki şirketler son zamanlarda ABD’li yetkililer tarafından sıkı bir şekilde denetlenmeye devam ediyor. Şimdi ise stablecoin ihraççısı, Binance USD (BUSD) ve Paxos Dollar’ın (USDP) arkasındaki Paxos Trust Company, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından soruşturma altına alındı.  

ABD’li yetkililerin yeni hedefi Paxos oldu

Konuyla yakından ilgisi olan bir kişi 10 Şubat’ta Bloomberge’e, soruşturmanın asıl sebebinin ne olduğunun belli olmadığını söyledi. 

Bununla birlikte bir NYDFS temsilcisi ise konuya ilişkin yorum yapmayı reddetti. Ancak NYDFS yetkilisi, yatırımcıları kripto para piyasasındaki risklerden korumak için geniş kapsamlı bir çalışma yürüttüğünü belirtti. NYDFS sözcüsü, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: 

“Birimimiz, kripto piyasasındaki dalgalanmalardan tüketicilere ve kurumların kendilerine yönelik muhtemel riskleri saptamak için düzenlenmiş kuruluşlarla temas halinde.” 

Paxos’un ihraç ettiği stablecoin, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Binance USD’dir (BUSD). Paxos, ayrıca 2019 yılından Binance ile gerçekleştirdiği iş birliğinden bu yana BUSD ihraç ediyor. BUSD, şu anda 16 milyar dolarlık piyasa değeri ile üçüncü en büyük stablecoin konumunda.

Paxos, aynı zamanda 2018 yılında piyasaya sürülen Paxos Dollar’ın (USDP) yaratıcısıdır. CoinGecko verilerine göre USDP, stablecoin’ler arasında altıncı sırada yer alıyor. USDP’nin toplam piyasa değeri ise 877 milyon dolar. 

Paxos kısa süre önce ABD’nin Para Birimi Denetim Ofisi (OCC), Nisan 2021’de ön onay vermesine rağmen, Paxos’a tam bankacılık tüzüğü başvurusunu geri çekmesini emredebileceğine ilişkin iddiaları yalanladı. 

Buna ek olarak Paxos, resmî web sitesinde BUSD ve USDP token rezervlerinin tamamen ABD ve ABD Hazinesi’nde desteklendiğini iddia etti. 

Cointalagraph, Paxos ve Binance’ten yorum alabilmek için iki şirketle de iletişime geçti, ancak herhangi bir yanıt alamadı.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri