Ödeme devi PayPal, 2022’nin sonu itibariyle Bitcoin ve diğer kripto paralarda 604 milyon doları elinde tuttu.

BTC ve ETH, PayPal’ın kripto varlıklarında en önemli yere sahip. BTC varlıkları 291 milyon dolar olan şirket Ether olarak 250 milyon dolar tutmaktadır..

PayPal, müşterilerine sunduğu Bitcoin gibi kripto para birimlerine şirket olarak da yatırım yapıyor. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan 10 Şubat tarihli yllık rapora göre, PayPal, 31 Aralık itibarıyla Bitcoin ve Ether başta olmak üzere çeşitli kripto para birimlerinde 604 milyon dolar tutuyor.

Bitcoin, PayPal’ın kripto varlıkları içerisinde 291 milyon dolarla en büyük paya sahip konuma yer alıyor. Ether de 250 milyon doları oluşturuyor. Kalan 63 milyon dolarlık kısımda ise Litecoin ve Bitcoin Cash yer alıyor

PayPal’ın kripto varlıklarının miktarıü şirketin finansal yükümlülüklerinin %67’sini oluşturuyor. Dosyalamaya göre PayPal’ın toplam finansal varlıkları ise 25 milyar dolar seviyesini geride bıraktı.

PayPal, iki yıldır kripto sektöründe yer almasına rağmen, önceki yıllık raporlarında kripto varlıklara yer vermemişti.

Şirket şunları söyledi:

“Teknolojik, yasal ve düzenleyici riskler de dahil olmak üzere kripto paralar ile ilişkili benzer riskler sebebiyle kripto varlık koruma yükümlülüğünü kabul ediyoruz”

Şirket, yaptığı dosyalamada PayPal müşterilerinin kripto paralarının üçüncü taraf bir tarafından saklandığını açıkladı. PayPal, sözleşme gereği bu şirketin müşteri varlıklarını ayırdığını ve bunları diğer varlıklarla karıştırmaması gerektiğini söyledi.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri