Bloomberg’ün haberine göre, ödeme devi PayPal, regülatörlerin baskısı sebebiyle stablecoin çalışmalarını duraklattı.

PayPal’ın stablecoin projesini duraklatması, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ın Paxos’u soruşturmaya başlamasının ardından geldi. Şirket, önümüzdeki hafta stablecoin’ini piyasaya sürmeyi planlıyordu.

PayPal, stablecoin projesi için kripto para şirketi olan Paxos Trust ile birlikte çalışıyordu.

Paxos, konuyla ilgili yorum talebine yanıt vermedi

Binance’in stablecoin’inin de arkasındaki şirket olan Paxos, tüketici korumaya oldukça önem verdiğini ve çıkarmış oldukları her iki stablecoin’inn de tamamen nakit rezervleri tarafından desteklendiğini söylüyor. Şirkerin ayrıca Pax Dollar isimli bir stablecoin’i daha bulunuyor. 

PayPal sözcsü Amanda Millet, Bloomberg’e verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Bir stablecoin için araştırma yapıyoruz. İlerlemek istiyorsak ve ne zaman ilerlemek istersek, regülatörlerle yakın temas kuracağız”

PayPal, geçtiğimiz yılın başlarında ABD dolarına endeksli bir stablecoin üzerinde çalıştığını açıklamıştı. 

PayPal, geçtiğimiz yıl Finansal Hizmetler Departmanı’nın Paxos’a sanal para birimleriyle çalışan işletmelerin yönetilmesini sağlayan bir BitLicense verildiğini duyurdu.

PayPal, bugün gerçekleştirdiği açıklamada, 604 milyon dolarlık kripto paraya sahip olduğunu açıkladı. Bu varlıkların en büyük kısmını Bitcoin ve Ether meydana getiriyor. Bununla birlikte şirketin portföyünde LTC ve Bitcoin Cash de yer alıyor. 

Şirketin dosyalamasına göre, toplam finansal varlıkların miktarı ise 25 milyar doların üzerinde yer alıyor. 

PayPal, daha önceki yıllarda sunmuş olduğu raporlarda, kripto para birimlerine yer vermemişti.

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler seo backlink backlink pack haber saati sabah haberleri Akşam haberleri fotokopi kiralama Yeni Sohbet Siteleri